Czym jeszcze żyją włoskie media? Sprawa potwornego morderstwa (wideoblog z Rzymu, odc. 3)

Od kilku dni włoska opinia publiczna i tutejsze media żyją sprawą potwornego morderstwa 16-letniej Desirée Mariottini.

Ciało dziewczyny znaleziono w zeszłym tygodniu w opuszczonym budynku w San Lorenzo w Rzymie. W toku śledztwa ujawniono brutalne okoliczności śmierci 16-latki. Okazuje się, że dziewczyna została do budynku zwabiona, a następnie podano jej mieszankę narkotyków, po której straciła świadomość. Następnie została wielokrotnie zgwałcona przez kilku mężczyzn.

Dziś włoskie media podały, że w sprawie zatrzymano dwóch podejrzanych – 26-latka i 43-latka. Obaj to nielegalni migranci z Senegalu bez prawa pobytu we Włoszech.

Historia morderstwa 16-latki wzbudza we Włoszech wiele emocji, a zapewne wzbudzi ich jeszcze więcej teraz, gdy wiadomo, że podejrzani to nielegalni migranci. Sprawą zajął się już m.in. włoski minister spraw wewnętrznych Matteo Salvini. Dziś napisał na Twitterze, że „robaki, które odpowiadają za ten horror, zapłacą za to, co zrobiły".

AKTUALIZACJA: Od czasu nakręcenia tego wideobloga włoska policja zatrzymała trzeciego podejrzanego - 40-letniego Nigeryjczyka. Czwarty nadal jest poszukiwany.
Najlepsze tematy