Reklama

Salvini oburzony. "To obraza dla demokracji, że Liga nie ma stanowisk w PE"

"Obraza dla demokracji", "rasizm" i "uprzedzenie" - tak wicepremier Włoch, szef MSW Matteo Salvini skomentował to, że żaden eurodeputowany jego partii nie otrzymał stanowiska przewodniczącego lub wiceprzewodniczącego komisji w Parlamencie Europejskim.

Salvini, odnosząc się do środowych głosowań nad wyborem szefów i wiceszefów komisji w Parlamencie Europejskim, oświadczył w rozmowie z dziennikarzami w Rzymie: "Przykro mi, że w Europie rozdają stanowiska od prawa do lewa. Partia Demokratyczna, Forza Italia, Ruch Pięciu Gwiazd, Bracia Włoch; stanowiska przewodniczących i wiceprzewodniczących dla wszystkich". Lider Ligi wymienił wszystkie pozostałe włoskie ugrupowania, które mają przedstawicieli w Parlamencie Europejskim.

"Jedyna wykluczona siła to Liga" - zaznaczył Matteo Salvini, którego ugrupowanie należy w PE do grupy politycznej Tożsamość i Demokracja. "To jest haniebne i to obraza dla demokracji: to najgorszy sposób rozpoczynania tej nowej Europy" - stwierdził.

Reklama

Włoski wicepremier dodał: "Oczywiście jeśli oni chcą nas wykluczyć albo zastraszyć, pomylili się i trafili nie na te osoby". Jak stwierdził, jest to "rasizm albo wykluczenie ideologiczne lub uprzedzenie".

Eurodeputowani z Włoch otrzymali dwa stanowiska przewodniczących komisji i pięć funkcji wiceprzewodniczących.

Szefem Parlamentu Europejskiego jest Włoch, David Sassoli z frakcji Socjalistów i Demokratów.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy