Reklama

Reklama

"Rz": Porażka ugrupowania, które miało odebrać głosy PiS

Ugrupowanie, które liczyło na o. Rydzyka i miało odebrać głosy PiS, ma już tylko listę w jednym okręgu, co oznacza zerowe szanse na wejście do PE - informuje "Rzeczpospolita".

Jak informuje "Rzeczpospolita" wyrejestrowała się lista Europa Christi w woj. małopolskim i świętokrzyskim.

Jak pisały wcześniej media, dyrektor Radia Maryja o. Tadeusz Rydzyk, zawiedziony polityką PiS, chciał wystawić własną listę do europarlamentu. Wśród potencjalnych kandydatów wymieniano takie nazwiska, jak byli ministrowie Antoni Macierewicz i Jan Szyszko oraz europosłowie Marek Jurek i Mirosław Piotrowski.

Pod koniec ubiegłego roku Piotrowski złożył wniosek o zarejestrowanie Ruchu Prawdziwa Europa - Europa Christi. Potem jednak okazało się, że na listach tego ugrupowania do PE zabrakło głośnych nazwisk. Nie udało się też zarejestrować list w całym kraju. Jednym z powodów był rozłam w Prawicy Rzeczypospolitej, która idzie do wyborów z Europą Christi. Część kandydatów wycofała nazwiska, niektórzy nie przekazali zebranych podpisów.

Reklama

Ostatecznie Europa Christi zarejestrowała listy tylko w dwóch okręgach: lubelskim i małopolsko-świętokrzyskim.

Teraz jednak okazało się, że wyrejestrowała się lista w Krakowie. - W ubiegłym tygodniu odbyło się spotkanie przedstawicieli Ruchu Prawdziwa Europa - Europa Christi z Prawicą Rzeczypospolitej, reprezentowaną przez dr. Krzysztofa Kawęckiego, i innymi podmiotami. Na tym spotkaniu zapadła decyzja, że lista krakowska wyrejestruje się w piątek - informuje gazetę prof. Mirosław Piotrowski.

Jak czytamy w "Rzeczpospolitej" wyrejestrowanie się listy oznacza, że szanse wejścia do PE są zerowe, bo Europa Christi wciąż musi przekroczyć próg 5 proc. w skali kraju.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje