Reklama

Reklama

RMF: Timmermans nie zostanie szefem Komisji Europejskiej

Komisarz ds. praworządności Frans Timmermans nie ma szans na stanowisko szefa Komisji Europejskiej – powiedział dziennikarce RMF FM Katarzynie Szymańskiej-Borginon wysoki rangą przedstawiciel Europejskiej Partii Ludowej.

EPL, które jest największą frakcją w Parlamencie Europejskim, twardo stoi na stanowisku, że szefem KE musi być chadek.

Timmermans jest nie do przyjęcia dla krajów Europy Wschodniej - powiedział korespondentce RMF FM wysoki rangą przedstawiciel Europejskiej Partii Ludowej. Nie zostanie on przeforsowany wbrew Europie Wschodniej, a zwłaszcza wbrew Polsce - tłumaczy polityk EPL-u, gdzie największą delegacją jest niemiecka CDU.

Decyzja o wyborze szefa Komisji Europejskiej zapadnie większością głosów, a nie jednomyślnie.

Wypowiedź ważnego polityka EPL-u oznacza, że w sprawie Timmermannsa, który jest dla Polski nie do przyjęcia, nikt nie zamierza przegłosowywać Warszawy.

Reklama

Katarzyna Szymańska-Borginon

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy