Reklama

Reklama

​Merkel: Diabeł tkwi w szczegółach

Niemiecka kanclerz Angela Merkel składająca wizytę w Hadze wyraziła w środę zadowolenie z postępu w negocjacjach w sprawie brexitu i chęć utrzymania bliskich więzi z Wielką Brytanią, zwłaszcza w zakresie bezpieczeństwa, ale dodała, że "diabeł tkwi w szczegółach".

"Mam nadzieję, że doszło do postępu, wyraźnie mamy postęp, ale czasami diabeł tkwi w szczegółach, a zatem rzeczy się sprawdzą, kiedy wszystko będzie opracowane" - powiedziała Merkel na konferencji prasowej po spotkaniu z holenderskim premierem Markiem Rutte.

Wcześniej unijny negocjator Michel Barnier oznajmił, że porozumienie w sprawie brexitu będzie "w zasięgu" w przyszłym tygodniu, mimo że obstaje przy konieczności zaakceptowania przez Wielką Brytanię możliwości kontroli handlu między nią a Irlandią Północną.

Merkel powiedziała, że negocjacje weszły w decydującą fazę i im prędzej się zakończą, tym lepiej.

Reklama

"Zgadzamy się, że chcemy przyjaznych stosunków z Wielką Brytanią, a ponad wszystko bardzo, bardzo bliskiej współpracy w obszarze polityki bezpieczeństwa" - podkreśliła.

Natomiast Rutte na wspólnej konferencji zaznaczył, że "ważne jest, aby brexit przebiegał w możliwie jak najbardziej uporządkowany sposób". 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy