Reklama

Reklama

K. Morawiecki dla "Rz": Prezydent powinien zawetować ordynację do PE

Prezydent powinien zawetować ordynację do Parlamentu Europejskiego - powiedział marszałek senior w wywiadzie dla wtorkowej "Rzeczpospolitej". Jak dodał, jego zdaniem po serii wyborów, rynek medialny w Polsce powinien ulec zmianie.

Pytany przez Jacka Nizinkiewicza, czy prezydent Andrzej Duda powinien zawetować ordynację do Parlamentu Europejskiego, Kornel Morawiecki odparł, że tak, ponieważ "doprowadzi ona do dwupartyjnej polskiej reprezentacji w PE".

"Rozumiem sprzeciw większości ugrupowań. Ta ustawa tylko zaostrzy podział w kraju na PiS i anty-PiS" - dodał.

"Media nastawiają społeczeństwa przeciwko Rosji"

W wywiadzie poruszono też m.in. kwestię reformy mediów. Na pytanie o to, czy powinno do niej dojść, Morawiecki odparł, że "po serii wyborów rynek medialny w Polsce powinien ulec zmianie".

Reklama

"Media mają służyć społeczeństwu, a nie grupom uprzywilejowanym, jak sędziowie, czy zagranicznym grupom kapitałowym, którym podlegają. Nie ma ideałów, ale media nie mogą być bezrefleksyjne" - powiedział Morawiecki.

"W Polsce większość mediów nastawia społeczeństwo przeciwko Rosji. Czy to jest dobre? Nie, to powinno się zmienić. Najpierw wygrajmy wybory, później będziemy zmieniać media na służebne społeczeństwu" - podkreślił.

Więcej w dzisiejszej "Rzeczpospolitej".

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy