Reklama

Reklama

​Juncker zapowiada propozycje w sprawie ochrony granic UE

Przewodniczący Szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker zapowiedział w piątek w Wiedniu, że we wrześniu kierowana przez niego instytucja zaprezentuje propozycję prawną mająca na celu zwiększenie ochrony granic zewnętrznych UE.

"Zgodziliśmy się dziś, że we wrześniu KE przedstawi propozycję w sprawie ochrony granic zewnętrznych. Od teraz do 2027 roku chcemy dodatkowych 10 tys. strażników granicznych" - powiedział szef KE na konferencji prasowej po spotkaniu kolegium komisarzy z rządem sprawującej prezydencję Austrii.

Juncker przestrzegł przed rozdzielaniem kwestii wzmacniania granic i podziału obciążeń między państwami członkowskimi UE związanym z napływem migrantów do Europy. 

Jak zaznaczył, bez zreformowania prawa azylowego problemy będą cały czas powracać.

Reklama

"Solidarność i ochrona granic zewnętrznych idą ze sobą w parze" - oświadczył Juncker.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy