Reklama

Reklama

Warszawa: Trasa W-Z zamknięta dla tramwajów. Zmiany w rozkładach jazdy

Przez niemal trzy tygodnie warszawskie tramwaje nie pojadą przez most Śląsko-Dąbrowski, ponieważ zaplanowano modernizację torowisk oraz przystanków na trasie W-Z. Zarząd Transportu Miejskiego zdecydował o tymczasowym zawieszeniu pięciu linii tramwajowych i uruchomieniu zastępczych połączeń. Ponadto zmienią się lokalizacje niektórych przystanków, m.in. nieopodal placu Zamkowego i stacji metra Ratusz Arsenał.

Od 25 lipca do 12 sierpnia będą remontowane tory tramwajowe i przystanki na warszawskiej trasie W-Z. Z tego powodu tramwaje nie będą jeździły między placem Bankowym a placem Wileńskim przy dworcu Warszawa Wileńska. W tym czasie zawieszonych będzie pięć linii: 4, 13, 20, 26 oraz 41. ZTM przewidział jednak komunikację zastępczą.

Warszawa: Remont torów na trasie W-Z. Zastępcze linie tramwajowe i autobusowe

Na stołeczne szyny wyjadą linie uzupełniające. "70" pojedzie z Boernerowa przez Dywizjonu 303, Obozową, Młynarską, aleję "Solidarności", aleję Jana Pawła II, most Gdański, Starzyńskiego, Odrowąża, Rembielińską i Annopol do pętli "Żerań Wschodni".

Reklama

Trasę linii "71" wytyczono z krańca "Żerań FSO" przez Jagiellońską, Ratuszową, Targową, Zamoyskiego, Grochowską do ronda Wiatraczana. Z kolei "73" ruszy z Kawęczyńskiej, obsłuży przystanki przy Kijowskiej, Targowej, 11 listopada i Stalowej, a bieg zakończy na Czynszowej.

Będzie też linia "74", rozpoczynająca się na pętli "Wyścigi" i poprowadzona przez Puławską, Marszałkowską, plac Bankowy, aleję "Solidarności", Wolską, Połczyńską, Powstańców Śląskich, Reymonta, Wólczyńską, Nocznickiego do Metra Młociny.

"Tramwaje linii uzupełniających będą kursowały co 10 minut rano i po południu oraz co 15 minut w pozostałych godzinach. W weekendy będą podjeżdżały na przystanki co kwadrans, a wcześnie rano i wieczorem co 20 minut" - podał ZTM.

To nie koniec zmian. Na ulicach pojawi się autobusowa linia zastępcza "Z26". Oto jej trasa: Dworzec Wileński - Wileńska - Targowa - aleja "Solidarności" - Okopowa - aleja. "Solidarności" - Targowa - 11 Listopada - Inżynierska - Wileńska - Dworzec Wileński. 

Autobusy "Z26" będą jeździły z częstotliwością 5 minut w godzinach szczytów komunikacyjnych oraz co 7,5 minuty poza szczytem oraz w weekendy.

Zmienione lokalizacje niektórych przystanków w Warszawie

Ponadto ZTM zmieni tymczasowo trasy linii "23" i turystycznej "T". Tramwaje z numerkiem "23" skręcą z alei "Solidarności" w aleję Jana Pawła II, przy rondzie ONZ w ulicę Prostą i będą kończyły kursy na rondzie Ignacego Daszyńskiego przy stacji metra nitki M2.

Natomiast "tetka" będzie zaczynała kursy na pętli "Cmentarz Wolski" i przez Wolską, aleję "Solidarności" i Towarową dojedzie do swojej trasy podstawowej w stronę Czynszowej.

Zarządzający warszawskim transportem zbiorowym przestrzegają, że w związku z remontem torów niektóre przystanki będą w innych miejscach. Chodzi o "Metro Ratusz Arsenał 09 i 10", "Stare Miasto 02" oraz "Dworzec Wileński 03", czyli te wspólne dla autobusów i tramwajów. 

Wspomniane przystanki będą nieczynne, a w ich pobliżu zostaną uruchomione inne, w nieco zmienionych lokalizacjach. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy