Reklama

Reklama

Warszawa: Rozbudowa linii metra M2 Bemowo-Bródno. Trzy nowe stacje gotowe

Wykonawca bródnowskiego odcinka metra odebrał wszystkie niezbędne pozwolenia na użytkowanie trzech nowych stacji. Jak poinformował prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, pasażerowie będą mogli z nich korzystać od środy.

"Właśnie dostałem informację na temat trzech nowych stacji: inwestycja zakończona, wszystkie pozwolenia kompletne. Jutro o 13:30 mieszkanki i mieszkańcy Warszawy pojadą już ze stacji M2: Zacisze, Kondratowicza i Bródno" - napisał Rafał Trzaskowski.

Nowe stacje M2. Festyn dla mieszkańców

24 sierpnia wykonawca - firma Gülermak - złożył zawiadomienie o zakończeniu budowy. Wszystkie trzy stacje - Zacisze, Kondratowicza i Bródno - uzyskały pozytywne opinie od sanepidu i straży pożarnej. 

Jak wcześniej zapowiadano, gdy skompletowane zostaną wszystkie pozwolenia a na stacje metro dojedzie pierwszy pociąg, na Targówku ma się odbyć festyn dla mieszkańców, na który miasto przeznaczy 250 tys. zł.

Reklama

Warszawa: Rozbudowa II linii metra

30 czerwca otwarte zostały dwie stacje metra linii M2 na Bemowie: Ulrychów - położona w ciągu ul. Górczewskiej i Bemowo zlokalizowana w pobliżu skrzyżowania ulic Górczewskiej i Powstańców Śląskich przy dzielnicowym ratuszu.

Na Bródnie na otwarcie czekają kolejne trzy stacje linii M2: Zacisze - pod ul. Figara w pobliżu skrzyżowania z ul. Codzienną, Kondratowicza - przy skrzyżowaniu ulic Malborskiej i Kondratowicza oraz Bródno - przy skrzyżowaniu ulic Kondratowicza i Rembielińskiej. Łączą je ponad cztery kilometry torowiska. Za ostatnią stacją powstała również komora torów odstawczych, która będzie służyła do zawracania i postoju pociągów. Wybudowane zostały też trzy wentylatornie.

II linia metra połączy Bemowo z Bródnem i będzie liczyć 21 stacji.  

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy