Reklama

Reklama

Warszawa: Awaria urządzeń sterowania ruchem. Duże opóźnienia pociągów

Duże opóźnienia pociągów w Warszawie. Przyczyną jest awaria urządzeń sterowania ruchem na stacji Warszawa Zachodnia. Nie działa też portal pasażera PKP. Pojawiają się informacje o ewakuacji Dworca Centralnego ze względu na zagrożenie pożarowe. Utrudnienia mogą potrwać do północy.

W piątek wieczorem na sieci trakcyjnej linii kolejowej na odcinku Warszawa Zachodnia - Warszawa Centralna doszło do awarii. 

Na Dworcu Centralnym w Warszawie czeka tłum pasażerów. Pociągi dalekobieżne mają gigantyczne opóźnienia: 90, 130, a rekordzista 260 minut. Wszystko z powodu awarii urządzeń sterowania ruchem na stacji Warszawa Zachodnia.

Przewoźnicy kolejowi informują o zmianach w rozkładzie pociągów. 

"Utrudnienia w ruchu pociągów na linii średnicowej dalekobieżnej. Niektóre pociągi mogą być opóźnione, odwołane, kursujące w skróconej relacji, kursować inną trasą niż przewidziana w rozkładzie jazdy" -  czytamy na stronie Kolei Mazowieckich.

Reklama

"Zarządca sieci kolejowej PKP PLK pracuje nad przywróceniem rozkładowego ruchu. Podróżnych prosimy o śledzenie komunikatów na dworcu. Przepraszamy za niedogodności" - przekazało z kolei PKP PLK.

Awarią zajmują się już służby, ale nie wiadomo na razie, jak długo potrwają utrudnienia w ruchu. Mogą potrwać do północy.

Reklama

Reklama

Reklama