Reklama

Reklama

Quiz o patronach pociągów. Pytania nie tylko dla kolejarzy

Malinowski, Mehoffer, Szyndzielnia czy Staszic - to słowa znane nie tylko z kart szkolnych podręczników, ale i rozkładu jazdy PKP Intercity. Pasażerowie kupują bilety na pociągi, ale nie zawsze wiedzą, jakimi osiągnięciami zapisał się w historii ich patron. Nazwy niektórych składów mają też związek z geografią, a nawet mitologią. Przekonajcie się, kogo i co postanowili upamiętnić nasi kolejarze, rozwiązując quiz Interii.

Polska kolej po dwóch trudnych, covidowych latach wraca do łask Polaków. Wśród przewoźników bijących frekwencyjne rekordy znalazło się PKP Intercity, państwowy monopolista, jeśli chodzi o połączenia dalekobieżne. 

"Od początku czerwca do końca sierpnia 2022 roku z naszych usług skorzystało 18,5 miliona podróżnych. To o ponad 6 milionów więcej niż w czasie ubiegłorocznego sezonu letniego" - cieszyła się spółka w komunikacie.

Gdy tak dużo pasażerów korzysta z kolei, w wagonie nie zawsze uda nam się zająć miejsce siedzące - chyba że z wyprzedzeniem zarezerwujemy je przez internet. Gdy jednak podróż musimy spędzić na stojąco, możemy zainteresować się wiedzą, jaką niesie ze sobą... nazwa naszego połączenia.

Reklama

Kim są patroni pociągów PKP Intercity? Sprawdź wiedzę w quizie Interii

Większość składów PKP Intercity ma swoich patronów. Wśród nich są malarze, pisarze, inżynierowie, ale też nazwy górskich pasm, rzek czy mieszkańców regionów naszego kraju. Nie zawsze wiemy od razu, kogo lub co upamiętnia imię pociągu, na pokładzie, którego jedziemy.

Właśnie o kolejowych patronów pytamy w quizie Interii - kim byli, czego dokonali, a gdy nie są nimi ludzie - chociażby o to, gdzie można coś napotkać albo zobaczyć. Nie trzeba znać na pamięć rozkładu jazdy, wystarczy kliknąć okienko poniżej i odpowiedzieć na 15 pytań. Powodzenia! :)

Jeśli okienko z quizem nie wyświetla się, kliknij opcję "Zobacz pełną wersję".

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy