Reklama

Reklama

Polregio: Komunikat krążący po sieci to fotomontaż

"W ciągu 20 lat nasze pociągi przejechały około 1,5 mld pasażerów" - to treść komunikatu, który rzekomo mieli zobaczyć pasażerowie Polregio. Zdjęcie ekranu, które ma pochodzić z jednego ze składów największego polskiego przewoźnika kolejowego zostało wielokrotnie udostępnione w mediach społecznościowych. Jak się dowiedział polsatnews.pl, zdjęcie jest fotomontażem.

Zdjęcie ilustrujące rzekomy komunikat wyświetlany w pociągu Polregio - dawnych Przewozów Regionalnych - stało się w czwartek hitem internetu i obiegło serwisy społecznościowe.  

Na fotografii widać treść komunikatu wyświetlanego pasażerom. Brzmiał on: "W ciągu 20 lat nasze pociągi przejechały około 1,5 mld pasażerów".

Internet gratuluje, Polregio dementuje

Internauci "gratulują" Polregio. Spółka twierdzi jednak, że zdjęcie przekazywane przez użytkowników, to... fotomontaż.

Zdjęcie udostępniają m.in. użytkownicy Twittera. "Polregio - gratulacje" - skomentował jeden z nich. O tym, że wykonano je w pojeździe tego państwowego przewoźnika, świadczyć m.in. szata graficzna komunikatu, jak i logo widoczne na oparciu fotela.

Reklama

Polsatnews.pl zadał Polregio pytanie, czy podróżni rzeczywiście ujrzeli na ekranach takie treści, które najprawdopodobniej mogły być pisarską omyłką. Spółka zaprzeczyła jednak, że fotografia jest prawdziwa.

- Wspomniany materiał jest fotomontażem. Materiały przygotowane przez nas zawierają prawidłowe dane - zapewniła Joanna Ostapowicz, rzeczniczka spółki.

Dwie kropki na internetowej fotografii

Jako dowód Joanna Ostapowicz przesłała Polsatnews.pl oryginalne materiały, które Polregio - jak twierdzi - wyświetla w swoich pociągach. Ich treść ma brzmieć: "W ciągu 20 lat nasze pociągi przejechały około 1,5 mld kilometrów".

Na powiększonym zdjęciu, które krąży w sieci, można dostrzec dwie kropki kończące zdanie - jedną wyraźną, drugą mniej zaznaczoną. Możliwe, że ten dodatkowy znak jest następstwem nieumiejętnej przeróbki fotografii.

Nowy rozkład jazdy PKP. Dokąd pociągiem za granicę?

Polregio to największy polski przewoźnik regionalny. 1 grudnia tego roku stał się spółką akcyjną - wcześniej był spółką z ograniczoną odpowiedzialnością. Przewoźnik zapewnił wówczas, że przekształcenie wzmocni jego pozycję na rynku kolejowych przewozów pasażerskich.

Reklama

Reklama

Reklama