Reklama

Reklama

Osiem pociągów Polregio odwołanych na Lubelszczyźnie

Polregio odwołało osiem połączeń kolejowych w województwie lubelskim. Najwięcej utrudnień jest na trasie Lublin-Parczew i Lublin-Lubartów. Powodem są zwolnienia lekarskie drużyn pociągowych.

Rzeczniczka lubelskiego Polregio Zofia Dziewulska poinformowała, że w środę zostało odwołanych osiem połączeń kolejowych.

- W tej chwili zastępcza komunikacja jest zapewniona dla pięciu pociągów. W sprawie trzech kolejnych trwają jeszcze uzgodnienia ze względu na to, że są one popołudniu - przekazała Dziewulska.

Najwięcej utrudnień kolejowych występuje na odcinku między Lublinem a Parczewem oraz Lublinem i Lubartowem. W środę ma nie wyjechać także pociąg z Lublina do Chełma o godz. 18.56.

Reklama

Przyczyną nieobecności pracowników. Zbliża się też strajk

- Przyczyną tej sytuacji są w dalszym ciągu znaczne absencje chorobowe drużyn pociągowych, tj. maszynistów, kierowników pociągów. W tej chwili 24 osoby przebywają na zwolnieniach lekarskich. Dlatego nie jesteśmy w stanie obsłużyć wszystkich połączeń i staramy się zapewnić zastępczą komunikację - wyjaśniła rzeczniczka.

Międzyzakładowy Komitet Strajkowy w Polregio poinformował, że 16 maja we wszystkich zakładach spółki, poza centralą, zostanie przeprowadzony strajk generalny. Kolejarze domagają się podwyżek. Związki zawodowe w spółce chcą podwyżki wynagrodzeń o 700 zł z wyrównaniem od 1 grudnia 2021 r.

Zarząd Polregio poinformował, że podwyżka w oczekiwanej przez związki zawodowe wysokości to roczny koszt ok. 124 mln zł. W jego opinii oznaczałoby to stratę finansową dla spółki i utratę rentowności.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy