Reklama

Reklama

Afera podsłuchowa

Palikot: Nie popieramy Tuska, nie popieramy Glińskiego

Nie popieramy Tuska, ale nie popieramy też Glińskiego. Tak w trakcie debaty nad konstruktywnym wotum nieufności dla rządu mówił Janusz Palikot, lider Twojego Ruchu. Ugrupowanie wstrzyma się od głosowania, ale zapowiada, że jesienią wraz z SLD będzie chciało przedstawić swojego kandydata na premiera.

Janusz Palikot mówił w Sejmie, że dzisiejsza debata nad konstruktywnym wotum nieufności jest bezcelowa. - To rynsztok przez cyrk - stwierdził. - W obecnej sytuacji jedynym rozwiązaniem są wybory - dodał szef Twojego Ruchu.

Reklama

Jego zdaniem, Platforma musi się - jak podkreślił - oczyścić z polityków zamieszanych w aferę podsłuchową. Wskazał między innymi na Bartłomieja Sienkiewicza czy Radosława Sikorskiego. - Musicie ten garb z siebie zrzucić, wyglądacie już jak wielbłąd jednogarbny, a za półtora roku jak dwugarbny - mówił. 

Janusz Palikot przekonywał, że po wyborach należy liczyć na to, że poparcie dla SLD i Twojego Ruchu wystarczy do stworzenia sojuszu z Platformą Obywatelską. - To ma być koalicja przeciwko temu, co tworzy się na prawicy - mówił lider Twojego Ruchu.

Dowiedz się więcej na temat: Janusz Palikot

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne