Reklama

Reklama

Afera podsłuchowa

Burzyńska: To będzie najtrudniejsze wystąpienie premiera

Tak o planowanym dziś na godzinę 15.00 spotkaniu premiera Donalda Tuska z mediami mówi Agnieszka Burzyńska, dziennikarka "Wprost", która jest współautorką artykułu ujawniającego nagrania z kompromitujących rozmów ministrów z prezesem NBP.

Zdaniem Agnieszki Burzyńskiej, Donald Tusk znalazł się w bardzo trudnym położeniu; nie będzie mu łatwo obarczyć winą jedynie kogoś ze swoich współpracowników.

- Pierwszy raz premier ma najtrudniejszą sytuację w swoim życiu. Zawsze to on mówił: wytłumaczcie się, jak nie, to wylatujecie. Teraz on się musi bronić. To jest pierwszy raz - powiedziała dziennikarka.

Agnieszka Burzyńska tłumaczyła w radiowej Jedynce, że przed publikacją nagrań dziennikarze "Wprost" próbowali określić źródło podsłuchów.

- To są albo polskie służby, albo jakiś układ biznesowy, albo wszystko razem - mówiła. Przypuszczała, że może być to też Biuro Ochrony Rządu, które jest skonfliktowane z Bartłomiejem Sienkiewiczem. Dodała jednak, że za takim źródłem nie przemawiają kolejne nagrania, jeśli miałyby się pojawić.

Premier do tej pory nie skomentował sprawy. W sobotę zapewnił jedynie, że sprawy nie lekceważy. Na Twitterze napisał, że "sprawa jest przykra" i zapowiedział, że dzisiaj o 15:00 odniesie się publicznie do sprawy na konferencji prasowej.

Mariusz Pieśniewski

ReklamaReklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy