Reklama

Reklama

Afera podsłuchowa

TVP Info: Nowe taśmy Sikorskiego. Obraża rektorów

Portal TVP Info ujawnia kolejny fragment rozmowy Radosława Sikorskiego i Jacka Krawca. Na nagraniu zarejestrowanym w jednej z warszawskich restauracji były minister spraw zagranicznych między innymi obraża rektorów polskich uczelni.

Sikorski i Krawiec w trakcie spotkania w lutym 2014 roku rozmawiali o uczelniach. Krawiec, którego syn wybierał się na studia do Stanów Zjednoczonych, akcentował, że amerykańskie uczelnie dysponują ogromnymi budżetami.

"Jak zobaczyłem te, k***a, kampusy, to wszystko, te budżety w tych uczelniach, 5 miliardów taki Stanford rocznie ma budżet" - mówił szef Orlenu.

"Endowment [darowizna - red. TVP Info] z tego jest jedna trzecia. 5 miliardów to pieniądze, które mają do wydania. Jedną trzecią mają właśnie z endowment, drugą jedną trzecią mają z dotacji i jedną trzecią mają z inwestowanych pieniędzy. Więc pięć miliardów to jest, k***a, taaak duży biznes" - dodaje Krawiec.

Sikorski odpowiada: "Wiesz, oni rozumieją to, czego nasi, ku***sy, nieroby, ci wszyscy rektorzy nie rozumieją. Że, wiesz, główne finansowanie uniwersytetów to może być z [niezrozumiałe, być może endowment, czyli darowizna - red. TVP Info]. Tylko musisz mieć bazę danych".

"Absolutnie" - przytakuje Krawiec.

Reklama

"Się k***om nie chce. Łatwiej jest naszczekać na rząd, żeby dał, wiesz" - Sikorski krytykuje ponownie rektorów polskich uczelni.

"Naród nie ma tej świadomości politycznej"

W innym opublikowanym na antenie TVP Info fragmencie rozmowy, Sikorski z Krawcem rozmawiają o nastrojach społecznych przed wyborami. "Potem są [wybory - red.] samorządowe na jesieni?" - pyta Krawiec. "Tak. Ja nie wierzę, żeby naród, jak przyjdzie do wrzucenia kartki, żeby naród chciał 'Kaczora' na premiera, a Macierewicza na ministra obrony" - odparł Sikorski.

"Problem jest taki, że naród nie ma tej świadomości politycznej. Oni jakby nie czytają w tych kategoriach, co my czytamy, że to jest zwycięstwo PiS-u, to jest szaleństwo 'Kaczora' i Macierewicza" - mówi dalej Krawiec. "Jest jeszcze najmłodsza grupa wyborców, która jak 'Kaczor' rządził to miała 12, czy 14 lat" (...) Nic nie kumają. A oni jak czytasz w internecie, to nienawidzą Platformy, są za PiS-em. (...) bo to jest grupa wiekowa, która neguje każdą władzę" - dodaje.

Odpowiedź Sikorskiego

Sikorski zdążył już odnieść się do sprawy na Twitterze. 


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy