Reklama

Reklama

Afera podsłuchowa

Solidarna Polska za odwołaniem Sienkiewicza

Jak zapowiedział poseł SP Tadeusz Woźniak, Solidarna Polska zagłosuje za odwołaniem szefa MSw. Woźniak ocenił, że Sienkiewicz i inni przedstawiciele państwa nagrani w podsłuchanych rozmowach, których treść opublikował "Wprost", nie powinni sprawować najwyższych urzędów.

Woźniak w debacie nad wnioskiem PiS o wotum nieufności wobec Sienkiewicza podkreślił, że problem odwołania ministra jest problemem państwa polskiego. - Nikt z nas się nie cieszy, że macie takie problemy, bo to są problemy państwa polskiego, to są problemy nas wszystkich - zwracał się poseł SP do przedstawicieli koalicji.

Mówiąc upublicznionych przez tygodnik "Wprost" rozmowach ocenił, że podsłuchani politycy nie wykazują troski o państwo. - Zachowujecie się w sposób niegodny, nie powinniście sprawować najwyższych urzędów w państwie polskim - podkreślił Woźniak.

Reklama

Zwracając się do Sienkiewicza, pytał: "Pan powiedział (na ujawnionych nagraniach), że państwo istnieje tylko teoretycznie, a praktycznie nie istnieje. To na czyją rzecz pan pracuje w rządzie, który ma działać na rzecz państwa?".

Poseł SP odnosząc się do treści ujawnionej rozmowy Sienkiewicza z szefem NBP Markiem Belką, uznał, że to "nie jest język ministra, to jest język gangsterów, to jest język mafii".

- Demokracja w wydaniu Donalda Tuska, jego rządu i koalicji rządzącej, to nie jest już dzisiaj władza ludu nastawiona na pracę i służąca wszystkim. W waszym wydaniu demokracja to taka współczesna "bolszewia" i dlatego Solidarna Polska zagłosuje za wnioskiem o pana zdymisjonowanie - oświadczył Woźniak.

 

 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje