Reklama

Reklama

Afera podsłuchowa

Rzecznik PiS atakuje: Czy Polska jest bezpieczna?

- Czy minister odpowiadający za służby specjalne, który daje nagrać siebie i innych polityków, może zapewnić Polakom bezpieczeństwo? - pytał rzecznik PiS Adam Hofman, przekonując, że szef MSW Bartłomiej Sienkiewicz musi odejść ze stanowiska.

Hofman podczas środowej debaty w Sejmie nad wnioskiem PiS o odwołanie Sienkiewicza przekonywał, że takiego kryzysu państwa jak obecnie "Rzeczpospolita naprawdę dawno nie widziała". Jak mówił, to najlepszy moment na to, by pokazać Polkom i Polakom, jaka jest prawda o stanie państwa, "do jakiego stanu Rzeczpospolitą doprowadziły te rządy".

Reklama

Polityk PiS przypomniał, że hasłem wyborczym PO w ostatnich wyborach do Parlamentu Europejskiego była "silna Polska w bezpiecznej Europie". "Czy Polska jest z takim rządem bezpieczna? Czy Polska jest pod rządami ministra spraw wewnętrznych Bartłomieja Sienkiewicza bezpieczna, czy też zagraża to bezpieczeństwu Polek i Polaków?" - pytał Hofman.

Jak dodał, na to pytanie odpowiedzą w piątek posłowie, głosując nad wnioskiem o odwołanie Sienkiewicza.

"Jeśli by zadać pytanie - dlaczego Bartłomiej Sienkiewicz musi odejść, to wyobrażacie sobie szefa służb specjalnych, polityka, ministra, który odpowiada za służby specjalne i przez rok daje nagrywać nie tylko siebie, ale daje nagrywać innych ministrów, wysokich urzędników, polityków? Czy to jest zapewnienie nam bezpieczeństwa?" - pytał Hofman.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy