Reklama

Reklama

Afera podsłuchowa

Prokuratura: Bartłomiej Sienkiewicz nie zlecił spalenia budki przy ambasadzie Rosji

​Podczas Marszu Niepodległości w 2013 roku Bartłomiej Sienkiewicz, wówczas minister spraw wewnętrznych, nie zlecił policjantom spalenia budki strażniczej przy ambasadzie Rosji w Warszawie - tak, jak dowiedział się reporter RMF FM Krzysztof Zasada, orzekła prokuratura i odmówiła wszczęcia śledztwa. Zawiadomienie w tej sprawie trafiło do prokuratury po ujawnieniu podsłuchanej rozmowy szefa CBA Pawła Wojtunika z byłą wicepremier Elżbietą Bieńkowską.

Jak ustalił dziennikarz radia RMF FM, według śledczych, ze słów wypowiedzianych przez szefa CBA wcale nie wynika, że było zlecenie dla policjantów, by podczas Marszu Niepodległości w 2013 roku podpalili budkę strażniczą.

Reklama

Prokuratorzy przeanalizowali stenogramy rozmowy, do której doszło w restauracji Sowa&Przyjaciele. Mieli też nagranie spotkania, zarejestrowane przez aparaturę podsłuchową. Dodatkowo przesłuchali Pawła Wojtunika, który zaprzeczył, że mówił o poleceniu, które rzekomo miał wydać ówczesny szef MSW.

Śledczy ocenili wczoraj ponadto, że podczas całego spotkania Wojtunik-Bieńkowska nie doszło do złamania prawa, i odmówili wszczęcia śledztwa dotyczącego treści tej rozmowy.

(edbie)

Krzysztof Zasada


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje