Reklama

Reklama

Afera podsłuchowa

Afera taśmowa: Prokuratura chce śledztwa ws. ujawnienia materiałów

Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga chce wszcząć śledztwo w sprawie ujawnienia materiałów z postępowania dotyczącego afery taśmowej - dowiedział się reporter RMF FM Krzysztof Zasada. Chodzi o artykuły prasowe, w których przytoczono między innymi zeznania kelnerów podejrzanych o zakładanie podsłuchów.

O tym, kiedy zostanie wszczęte śledztwo, zdecyduje Prokuratura Apelacyjna w Warszawie, do której zawiadomienie wysłała praska okręgówka. To wniosek o wyznaczenie jednostki, która będzie prowadzić to postępowanie.

Śledczy z warszawskiej Pragi musieli się wyłączyć, bo to oni zajmują się aferą podsłuchową. Także oni są w kręgu osób, które mogły ujawnić zeznania kelnerów. 

Przypomnijmy, że Łukasz N. miał zeznać, że nagrywania między innymi polityków zlecił im biznesmen Marek Falenta. Początkowo te materiały miały być wykorzystywane jedynie w celach biznesowych. Jak jednak twierdzi podejrzany, później chodziło o polityczny szantaż i próbę obaleniu rządu Donalda Tuska.

Reklama

Krzysztof Zasada

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy