Reklama

Reklama

Tarcza antyrakietowa w Polsce?

Snipes: Dobra rozmowa premiera i ambasadora USA

Premier Donald Tusk i ambasador USA w Polsce Victor Ashe odbyli "dobrą rozmowę" na temat amerykańskiej tarczy antyrakietowej, Iraku i Afganistanu - poinformował zastępca attache prasowego amerykańskiej ambasady Christopher Snipes.

- Ambasador i premier mieli dobrą rozmowę o tarczy antyrakietowej, Iraku i Afganistanie. To była dobra rozmowa między dobrymi przyjaciółmi i sojusznikami - powiedział dziennikarzom Snipes po spotkaniu polskiego premiera z amerykańskim ambasadorem.

Reklama

Snipes nie chciał odpowiadać na szczegółowe pytania dotyczące polsko-amerykańskich negocjacji w sprawie rozmieszczenia w Polsce elementów tarczy antyrakietowej.

Dziennikarze spodziewali się - w świetle środowych nieoficjalnych informacji o wstępnym porozumieniu w sprawie tarczy - że ta sprawa była głównym tematem rozmowy Tuska i Ashe'a.

- Osiągnęliśmy wstępne porozumienie dotyczące umieszczenia w Polsce tarczy antyrakietowej - powiedział w środę wyższy przedstawiciel departamentu Stanu USA, zastrzegający sobie anonimowość. Dodał, że polscy negocjatorzy przedstawili listę żądań i życzeń, m.in. dotyczących modernizacji polskich sił zbrojnych. - Spełniliśmy te postulaty. Negocjacje zakończyły się sukcesem - podkreślił.

Z kolei w czwartek rano szef MON Bogdan Klich mówił, że negocjacje jeszcze się nie zakończyły.

Spotkanie premiera z ambasadorem USA trwało ok. 45 minut. Uczestniczył w nim minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski.

Szef MSZ nie skomentował przebiegu rozmowy.

Dowiedz się więcej na temat: ambasador | ambasador USA | USA

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje