Reklama

Reklama

Szlachetna Paczka

4 kroki, żeby zrobić Paczkę

Wystarczą 4 proste kroki, żeby zostać Darczyńcą i sprawić, że ktoś poczuje się wyjątkowy!

1. Wybór rodziny

Reklama

Od 17 listopada na stronie www.szlachetnapaczka.pl możesz wybrać rodzinę, dla której przygotujesz konkretną, odpowiadającą potrzebom pomoc.

2. Kontakt z wolontariuszem opiekującym się rodziną

Na każdym etapie przygotowywania Paczki możesz kontaktować się z wolontariuszem, który opiekuje się rodziną. Wolontariusz może udzielić Ci wskazówek i odpowiedzieć na pytania, jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości związane z przygotowaniem Paczki.

3. Przygotowanie Paczki według listy potrzeb

Rodzina podczas spotkania z wolontariuszem wymieniła rzeczy, których potrzebuje - zostały one zapisane na liście potrzeb rodziny. Wskazała też te, na których najbardziej jej zależy. Pomoc jest odpowiedzią na konkretne potrzeby rodziny, nie jest podarowaniem tego co zbywa, rzeczy w paczce powinny być nowe lub przynajmniej sprawne i niezniszczone.

Masz szansę dać komuś to, czego mu brakowało i za czym tęsknił. Pomoc w SZLACHETNEJ PACZCE ma wartość prezentu - oprócz rzeczy pomagających przetrwać, do paczki włóż coś, co jest odpowiedzią na marzenia członków rodziny. Słownik albo perfumy mogą sprawić, że obdarowany poczuje się wyjątkowy, a jego poczucie własnej wartości wzrośnie.

Standardem projektu SZLACHETNA PACZKA jest to, że nie otwieramy paczek, nie kontrolujemy jakości pomocy przygotowanej przez darczyńcę. To Ty jesteś odpowiedzialny za pomoc, którą organizujesz - to od Ciebie zależy jakiej jakości będzie paczka!

4. Dostarczenie Paczki do magazynu

W dniu finału, w tym roku 8 i 9 grudnia, zaprosimy Cię do dostarczenia Paczki do magazynu w twoim mieście. Aby jeszcze bardziej podkreślić wyjątkowość prezentu opakuj go w świąteczny papier, zadbaj żeby wyglądał pięknie.

W magazynie będzie czekał na Ciebie wolontariusz, który zawiezie paczkę do rodziny, a następnie podzieli się z Tobą emocjami, jakie towarzyszyły otwieraniu podarunków. Z pewnością moment, kiedy otrzymasz informację zwrotną i podziękowanie za trud włożony w udzielenie konkretnej pomocy, będzie dla Ciebie wzruszający!

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy