Reklama

Reklama

Raport SZLACHETNA PACZKA

Łukasz Kruczek: Nie myśl o szczycie, stojąc na dole

- Do sukcesu prowadzą małe kroki. Aby wejść na szczyt schodów, musimy wspiąć się kolejno po wszystkich stopniach, inaczej możemy się potknąć. Nie można stać na dole i myśleć tylko o szczycie. Trzeba działać – mówi Łukasz Kruczek.

Czy Polska potrzebuje bohaterów?

Reklama

Jesteśmy narodem, którego tradycja wiąże się z kultem bohaterów i to nie zmieniło się do dnia dzisiejszego - ludzie potrzebują bohaterów. Współcześnie takimi bohaterami są często znani sportowcy. Ale trzeba pamiętać, że istnieją też cisi bohaterowie, których nie widać, a jak najbardziej zasługują na to miano.

Pan dowiódł, że czasami trzeba grupy ludzi, by osiągnąć bohaterstwo. W ten sposób wprowadził pan całą drużynę skoczków na podium. Jaki jest klucz do jednoczenia?

Zdecydowanie nie ja sam tego dowiodłem - to była praca wielu ludzi.  Praca rzeszy współpracowników - drużyny, której każdy członek wrzucił przysłowiowy kamyczek do ogródka. Udało nam się, gdyż przyjęliśmy plan oparty na wspólnych zadaniach, ale także jednym wspólnym celu.  Nawet jeśli grupa jest podzielona pod względem poglądów, różnic w wieku, wykształcenia czy pozycji społecznej, to przyjęcie wspólnego celu pozwala tej grupie ludzie funkcjonować ponad tymi podziałami, współpracować. I osiągnąć sukces.

 A Polacy mają jakieś charakterystyczne cechy, które sprawiają, że potrafimy się jednoczyć?

Myślę, że mamy jedną taką cechę - w przypadku wielkich problemów, tąpnięć, kryzysowych sytuacji, mobilizujemy się bez względu na wszystko. Stajemy na baczność, jeden obok drugiego, a wszelkie podziały tracą na znaczeniu. Tworzymy jedną całość.

Czy SZLACHETNA PACZKA jest projektem, który łączy?  

SZLACHETNA PACZKA to szczytny projekt, którego główną ideą jest rozwój - rozwój każdego pojedynczego człowieka, który bierze w nim udział. To nie tylko zwykłe pomaganie innym ludziom w gorszej sytuacji. SZLACHETNA PACZKA wpływa na ludzi i daje szansę, by wszyscy Polacy zjednoczyli w ramach jednego, wspólnego celu.

Z perspektywy skoczka zwycięstwo przede wszystkim łączy się ze skocznią. W jaki sposób można przełożyć to na zwyciężanie życia?

Nie tylko sportowiec, ale także każdy człowiek powinien mieć swój cel. Dzięki temu człowiek cały czas się rozwija, dąży do czegoś, chce mu się. Jednak musi pamiętać, że do sukcesu prowadzą małe kroki. Aby wejść na szczyt schodów, musimy wspiąć się kolejno po wszystkich stopniach, inaczej możemy się potknąć. Nie można stać na dole i myśleć tylko o szczycie, trzeba działać! Tak samo w spinaczce skałkowej - widzi się cel, do którego chce się dojść, ale nie zna się jeszcze dokładnej drogi, którą będziemy musieli przejść. Trzeba obrać drogę, którą podążymy i następnie konsekwentnie się jej trzymać, nie zbaczając ze szlaku. Trzeba się najpierw trochę napracować, rozwijać się, by osiągnąć prawdziwy sukces.

Czyli małe kroki?

Małe kroki i wizja końca, ale przede wszystkim małe kroki. W dążeniu do celu metodą małych kroków człowiek rzadziej się potyka.

*

Jak dołączyć do Drużyny SZLACHETNEJ PACZKI?

· Wybierz rodzinę w potrzebie i zrób paczkę

· Wpłać darowiznę korzystając z internetowego formularza na www.szlachetnapaczka.pl lub na konto PKO BP 22 1020 2892 0000 5802 0469 5146

· Wybierz dziecko z AKADEMII PRZYSZŁOŚCI i zaopiekuj się nim przez cały rok www.akademiaprzyszlosci.org.pl

· Dołącz do klubu WiP WIOSNA i Przyjaciele i wspierając projekt regularnymi wpłatami www.wiosnaiprzyjaciele.pl

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Dowiedz się więcej na temat: Szlachetna Paczka | Stowarzyszenie Wiosna

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje