Reklama

Reklama

Raport SZLACHETNA PACZKA

Jerzy Dudek: Nie marzyłem o Realu

Marzenia są horyzontem zdarzeń. Jeśli nie mamy marzeń, nic się nie wydarza. Bo nawet jeśli coś się dzieje, nie mamy pojęcia, jakie to ma dla nas znacznie. O tym opowiada na Jerzy Dudek.

- Jakie ja mam prawo marzyć o tym, żeby grać w Liverpoolu lub Realu Madryt? Gdy miałem 18 lat marzyłem o tym, żeby grać w Concordii Knurów - opowiada Jerzy Dudek w wywiadzie dla SZLACHETNEJ PACZKI. Do sukcesu szedł małymi krokami. Poznaj jego historię.

Reklama

Co się zmieniło? Co sprawiło, że trafił na szczyt?

Jurek Dudek miał w życiu wiele momentów, które uświadamiały mu, że droga, którą idzie, nie jest dobra. Pamięta swoje początki w Holandii - piłka była zbyt szybka, chciał wracać do domu, jak najszybciej.  Kiedy wyjeżdżał do Liverpoolu - dzwonił do swojego agenta i pytał, czy można jeszcze wszystko odkręcić.


  Gdy pytamy Jerzego o marzenia, mówi raczej o celach, o tym co jest w zasięgu ręki. Przyznaje, że kiedy był młodym chłopakiem nie miał odwagi marzyć "Jakie ja miałem prawo marzyć o Realu Madryt, skoro pochodziłem z ośmiotysięcznego miasteczka".

*

Jerzy Dudek od 4 lat jest Przyjacielem SZLACHETNEJ PACZKI, ogólnopolskiego projektu, realizowanego przez Stowarzyszenie WIOSNA. Jego głównym założeniem jest idea łączenia biednych i bogatych poprzez przekazywanie bezpośredniej pomocy potrzebującym - prywatni darczyńcy odpowiadają na potrzeby najbiedniejszych ze swojego miasta lub okolicy. Potrzeby wcześniej spisują wolontariusze, którzy  spotykają się z potrzebującymi rodzinami w ich domach  i diagnozują sytuację. Opisy rodzin, które postanowili włączyć do projektu umieszczają na stronie internetowej. Do 6 grudnia ze strony internetowej www.szlachetnapaczka.pl można wybrać rodzinę i przygotować dla niej mądrą pomoc!

Możesz również dołączyć do SZLACHETNEJ PACZKI dokonując wpłaty.

Przeczytaj wywiad z Jurkiem, w którym opowiada o tym, że miał być górnikiem...

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Dowiedz się więcej na temat: Szlachetna Paczka | Stowarzyszenie Wiosna

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne