Reklama

Reklama

Raport SZLACHETNA PACZKA

Dudek: Miałem być górnikiem!

- Wiem, co to jest bieda. Sam nie pochodzę z bogatej rodziny, mój tata pracował w kopalni wiele lat, moja mama zajmowała się nami – mną i dwójką moich braci. Ale nawet gdy mamy mało, to zawsze możemy znaleźć kogoś biedniejszego i go obdarować – opowiada Jerzy Dudek, który od 4 lat jest Przyjacielem SZLACHETNEJ PACZKI.

Szlachetna Paczka: Dlaczego akurat SZLACHETNA PACZKA?

Reklama

Jerzy Dudek: Gdybym powiedział, że dlatego bo działają tam wspaniali ludzie, to nie skłamałbym. Jestem częścią jednego z najlepszych zespołów - to profesjonalności w każdym calu. Bardzo podoba mi się forma pomocy - prosta i daje wiele radości ludziom. Ważne dla mnie jest również to, żeby pomoc trafiała tam, gdzie trzeba. Wszyscy proszą o pieniądze, mamy różne doświadczenia, gdzie te pieniądze trafiają. W Paczce mamy genialny pomysł. Sam robisz z pieniędzmi co chcesz, sam wybierasz rodzinę - ludzi, którym chcesz pomóc i sam tę paczkę do nich wysyłasz. Dzięki temu masz  gwarancję, że to do nich dotrze, że przeżyją chwile radości w swoim domu i że na pewno to docenią.

SzP: Wierzysz, że dzięki Paczce świat zmienia się na lepsze?

JD: Tak. Naprawdę możemy tego dokonać. Jednak żeby się to stało potrzeba wiele pracy, a zmiany należy zacząć od siebie samego. Nie ma ludzi idealnych. Nawet gdy nam się tak wydaje, to ciągle sporo pracy przed nami. Wokół nas jest wiele biedy, a my możemy to zmienić. To, że jednemu się udało i coś ma oznacza, że powinien się tym dzielić z innymi. Taka jest nasza tradycja. Nawet gdy mamy mało, to zawsze możemy znaleźć kogoś biedniejszego i go obdarować. Tak możemy zmieniać świat na lepsze.

To pewna droga do sukcesu, zwycięstwa w postaci  spełnienia marzeń. Wszyscy mamy wpływ na to jaki świat oglądamy, dlatego warto zaangażować się i zmieniać go. To jest jak wygranie wielkiego meczu, to jest coś niesamowitego, to jest mądra pomoc, w którą powinniśmy się angażować. Zmieniajmy świat, łączmy biednych i bogatych!

SzP: Co jest dla Ciebie najważniejsze?

JD: Dla mnie jedną z najważniejszych wartości jest ciężka praca. Ja całe życie pracowałem na to, co dzisiaj mam, bardzo w to wierząc. Bo tylko dzięki wierze można wyjść z cienia. By życie nabrało kolorów potrzebne są też marzenia, gdy już je mamy wystarczy mieć plan, jak wcielić je w życie. Potem już tylko praca, praca i praca.

SzP: A Ty zawsze miałeś tę wiarę?

JD: Oczywiście czasem przychodziło zniechęcenie i wątpliwości, czy to co robię ma sens. Byłem niecierpliwy. Nie wszystko wychodziło mi tak jakbym chciał. Aż w końcu przyszedł dzień, który odmienił wszystko. To był dzień w którym już miałem podpisać kontrakt na kopalni, jako pracownik górniczy w kopalni węgla kamiennego Szczygłowice i przyszedł nasz kierownik zespołu i powiedział: "Jurek, słuchaj, możesz zostać piątym bramkarzem w Concordii Knurów", wtedy trzecioligowym. I wtedy to życie się odmieniło.

*

Trwa finał SZLACHETNEJ PACZKI, która połączyła 400 000 osób  - wolontariuszy, darczyńców, którzy przygotowali pomoc i członków 17 700 rodzin, do których dotarła mądra pomoc. Finał SZLACHETNEJ PACZKI to wyjątkowy czas - wtedy wolontariusze i darczyńcy piją razem herbatę  i rozmawiają jak przyjaciele, a do rodzin w potrzebie dociera mądra pomoc, która przynosi nadzieję 

i daje impuls do walki z biedą. Wolontariusze SZLACHETNEJ PACZKI dotarli do 17 700 potrzebujących rodzin, spotkali się z nimi  

w ich domach. Odważyli się wejść w trudny świat biedy, zdiagnozowali sytuację, zapytali o marzenia  i konkretne potrzeby. Darczyńcy przygotowali mądrą pomoc dla nieznajomych. Dzisiaj świętujemy i jesteśmy uczestnikami paczkowych cudów!

Bądź z nami na Facebooku


Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Dowiedz się więcej na temat: Szlachetna Paczka | Stowarzyszenie Wiosna

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama