Reklama

Reklama

Raport SZLACHETNA PACZKA

Żona wyszła i nie ma jej do dziś. Został sam z 3 dzieci

Gdy w telewizji jakaś spikerka jest podobna do żony, to córka często krzyczy, że to mama - opowiada tata 4-letniej Justynki. Dziewczynka tęskni za mamą, która odeszła i zostawiła ojca z chorymi dziećmi.

Gdy odeszła mama, Ksawery wymawiał już słowo: "tata", ale najczęściej powtarzał sylabę: "am". Chłopiec cierpi na dziecięce porażenie mózgowe i padaczkę, a jego siostra Justynka ma zaburzenia mowy. Mieszkają razem z tatą i starszym bratem na 30 metrach kwadratowych jednopokojowego mieszkania. Gdy żona Dominika zostawiła go samego z dziećmi, musiał na nowo poskładać ich życie. 

Najtrudniejszy był strach

Dominik dużo jeździł po Krakowie, potem po Europie, pracował jako kierowca. Nie narzekali na problemy finansowe. Ale gdy odeszła żona, musiał zrezygnować z pracy, żeby móc zająć się dziećmi. Najtrudniejszy był strach: Jak dam sobie radę? Czy dzieciom niczego nie zabraknie? 

Reklama

Pięć dni w tygodniu to dla Dominika napięty czas - gotowanie, prasowanie, pranie. Sprawy w urzędach i szkołach, wizyty u lekarzy. Jednak miłość do dzieci dodaje mu sił, kiedy codzienność okazuje się wyzwaniem. 

Operacja prawie za darmo

Brak pracy, opieka nad dziećmi i problemy finansowe nieraz stawiały Dominika pod ścianą. Ksawery potrzebował operacji stopy, żeby móc chodzić. Dzięki determinacji jego taty znalazł się lekarz, który zrobił operację za darmo. Dzisiaj Ksawery chodzi. - Gdy patrzę na swoje życie, jestem dumny, że się nie załamałem. Zawsze byłem w stanie dużo zrobić dla moich dzieci - uśmiecha się Dominik. 

W tym czasie wprowadził się do niego drugi syn - Patryk, który wcześniej mieszkał u mamy, ale tam nie chciał się uczyć i chodzić do szkoły. Ostatnio poprawił oceny, bo tata go wspiera. Wierzy, że Patryk sobie ze wszystkim poradzi, nadrobi zaległości i pozna przyjaciół. 

Jestem dumny

Rok temu do jego rodziny dotarli wolontariusze SZLACHETNEJ PACZKI. Nie wstydzi się opowiadać o sobie, a spotkanie z nimi pamięta do teraz. W czasie świąt nie zabrakło ubranej choinki, o której tak marzyli. I każdy dostał specjalny prezent, Justynka - lalkę, Ksawery - robota, a ich tata maszynkę do golenia. Były też ciepłe buty na zimę. Dominik nigdy tego Paczce nie zapomni. Poczuł, że nie jest sam ze swoimi problemami. 

Dziś w jego świecie zaczyna się układać. Wie, jak radzić sobie w życiu i co dzieci lubią najbardziej. Dlatego w domu mogą liczyć na szarlotkę lub metrowiec, który własnoręcznie piecze, a ich pokój często zamienia się w małą salę gimnastyczną, gdzie wszyscy razem na materacu robią "fikołki". 

Nie lubi podziwu, ani litości. Jest dumny, że dał radę. Chciałby swoje życie z kimś dzielić, dlatego założył konto na portalu randkowym i poznał samotną mamę. Ma nadzieję na spotkanie w realu i myśli, że razem byłoby im raźniej. 

Pomagaj ze SZLACHETNĄ PACZKĄ i daj rodzinom siłę do walki

Medal od Anity Włodarczyk

Dominik jest bohaterem, który potrafi walczyć i nie poddaje się. Wygrał szczęście i miłość swoich dzieci. Z Anitą Włodarczyk łączy go pozytywne myślenie w trudnych momentach. To właśnie od niej otrzymał Medal za Waleczność. Anita - rekordzistka świata w rzucie młotem zna smak porażek i wartość wsparcia innych. To rodzina dała jej siłę do walki w kryzysowym momencie. Dziś chce wspierać ludzi podobnych do Dominika, którzy dzielnie stawiają czoła niełatwej codzienności, dlatego gra w Drużynie SZLACHETNEJ PACZKI. 

Anita Włodarczyk i rodzina pana Dominika odzyskali siły do walki dzięki wsparciu innych. Dzisiaj tysiące potrzebujących rodzin walczą z biedą i potrzebują Twojej pomocy.

Pomagaj ze SZLACHETNĄ PACZKĄ i daj im siłę do walki



Dowiedz się więcej na temat: Szlachetna Paczka

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje