Reklama

Reklama

Raport SZLACHETNA PACZKA

Reprezentacja Polski zrobiła SZLACHETNĄ PACZKĘ

Robert Lewandowski, Łukasz Piszczek i Wojciech Szczęsny wraz z kolegami z Reprezentacji Polski jako pierwsi zostali Darczyńcami w 15. edycji SZLACHETNEJ PACZKI! W tym roku pomagają starszej kobiecie, która samotnie wychowuje czterech wnuczków.

- Dla mnie pomaganie ze SZLACHETNĄ PACZKĄ  to już tradycja - mówi Robert Lewandowski. - Każdy z nas chętnie dołożył swoją cegiełkę do prezentów dla tej rodziny. Wiemy, że nie jest im łatwo i mamy nadzieję, że na ich twarzach pojawi się uśmiech - dodaje. 

- Wiemy, że chłopcy w tej rodzinie są kibicami reprezentacji i że bardzo mocno trzymają za nas kciuki. Dlatego chcieliśmy im pomóc. - mówi Łukasz Piszczek.  

Do paczki piłkarze dołączyli piłkę ze swoimi autografami. - Mamy nadzieję, że nasza pomoc i sport pomogą im przetrwać trudne chwile w życiu codziennym. Mocno trzymamy za nich kciuki - dodaje Piszczek. 

Reklama

Piłkarze przygotowali specjalną wiadomość do chłopców i ich babci, w której Robert Lewandowski zachęcał: "Nie poddawajcie się, dążcie wytrwale do celu, jesteśmy z Wami!". Piłkarze przekazali rodzinie także Medal za Waleczność - tym gestem chcą wyrazić podziw, za walkę rodziny z trudną codziennością. 

Reprezentacja daje przykład Polakom

21. listopada SZLACHETNA PACZKA na stronie www.szlachetnapaczka.pl otworzyła bazę rodzin w potrzebie. Od tego dnia Polacy mogą zostać darczyńcami i przygotować pomoc dla wybranej przez siebie rodziny. 

Piłkarze Reprezentacji na zaproszenie PZPN zostali pierwszym Darczyńcami w tegorocznej, 15. edycji Paczki. Tym samym dali przykład Polakom, aby angażować się w mądrą pomoc. 

Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego

Duch walki, drużynowość, podnoszenie się po porażkach i wiara w tych, którzy dziś przegrywają. SZLACHETNA PACZKA inspiruje się mistrzami sportu i ich ideałami zaraża miliony Polaków. Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego! - to ta zasada połączyła SZLACHETNĄ PACZKĘ z światem sportu. - Pragniemy, aby ten ideał obowiązywał nie tylko na boisku, ale też wśród Polaków, w ich codziennym życiu - mówi ks. Jacek WIOSNA Stryczek, założyciel Paczki. 

- Naszą wizją jest kraj, w którym wszyscy sobie radzą w życiu, a gdy jeden upada, reszta jednoczy się by mu pomóc - jak w drużynie. Tak by powstał i znowu wygrywał - dodaje ks. Stryczek. 

Jak mówi założyciel Paczki, w życiu tak, jak w sporcie, żeby wygrać trzeba przede wszystkim pokonywać swoje słabości. Potrzebna jest chęć walki i determinacja. Właśnie takiego ducha walki SZLACHETNA PACZKA pragnie rozbudzić u rodzina w potrzebie, do których dociera. To ludzie, którzy dzisiaj czują się przegrani, mają kryzys. Pomoc innych jest dla nich szansą na odzyskanie sił i wiary w swoje możliwości.

Od Majewskiego po Ronaldo

Jednym z pierwszych sportowców, który zaangażował się w Paczkę, był Tomasz Majewski - w 2009 roku pomógł młodej matce z  dwójką dzieci. Następnie do zrobienia paczki zaprosił Monikę Pyrek i Piotra Małachowskiego. Rok 2010 to przełomowy moment - paczkę zrobili piłkarze Realu Madryt z Cristiano Ronaldo i Jerzym Dudkiem na czele. Od tego momentu do Drużyny SZLACHETNEJ PACZKI dołączali kolejni mistrzowie sportu, a wśród nich m.in. Kamil Stoch, Ula i Agnieszka Radwańskie, Jakub Błaszczykowski, Rafał Majka, Krzysztof Diablo Włodarczyk, Mariusz Czerkawski, Anita Włodarczyk i inni. 

Warto pomagać

- Warto pomagać ze SZLACHETNĄ PACZKĄ - podkreśla Robert Lewandowski. - Dlatego zachęcam wszystkich do zaangażowania się. Szczególnie teraz, kiedy zbliża się czas świąteczny, pomyślmy o potrzebujących rodzinach, które często czują się samotne i opuszczone - dodaje. 

15. lat mądrej pomocy. Dołącz do SZLACHETNEJ PACZKI już dzisiaj, wejdź na www.szlachetnapaczka.pl i odkryj idealny dla siebie sposób na pomaganie:   

- Zrób paczkę i pomóż rodzinie w potrzebie! 
- Pomóż dziecku z AKADEMII PRZYSZŁOŚCI pokonać szkolne porażki 
- Zrób dobry uczynek na Święta, wpłać na Paczkę 
- Skuś się na Filantropię dla Wymagających i wspieraj Paczkę regularnie 
- Nowa propozycja dla firm 
- zostań Inwestorem Społecznym i wspieraj Paczkę lokalnie 
- Zostań wolontariuszem  - dołącz do Drużyny SuperW na www.superw.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama