Reklama

Reklama

Ponad tysiąc potrzebujących czeka na pomoc. Ostatni dzwonek

Do finału zostały trzy dni, a wciąż ponad tysiąc rodzin nie znalazło darczyńcy. Szlachetna Paczka alarmuje i zachęca do zaangażowania się w akcję.

Na stronie www.szlachetnapaczka.pl potrzebujące dzieci i rodziny wciąż czekają na pomoc. Wszyscy potrzebujący zostali odkryci przez wolontariuszy Paczki. To ostatni dzwonek, bo jeśli teraz nie znajdą się darczyńcy, ubodzy zostaną bez pomocy. Aby zainspirować Polaków do pomagania, swoją solidarność z potrzebującymi pokazali Kamil Stoch oraz Maciej Kot wraz z Reprezentacją Polski w skokach narciarskich.

Kamil Stoch, Maciej Kot Dawid Kubacki, Klemens Murańka i trener Grzegorz Sobczyk wspólnie przygotowali SZLACHETNĄ PACZKĘ dla ubogiej rodziny. - W tym roku pomagamy starszej pani, która opiekuje się chorym synem i mężem - obydwoje mają nowotwór - mówi Kamil Stoch. - To bardzo trudna sytuacja i cieszymy się, że możemy im pomóc.

Reklama

- Od lat robienie SZLACHETNEJ PACZKI jest wpisane w tradycję świąteczną mojej rodziny. To ważne, żeby o takich dobrych rzeczach mówić i zbierać jak największą rzeszę pomagających. Dlatego dzisiaj zrobiliśmy Paczkę całym naszym zespołem - powiedział Maciej Kot.

Wśród prezentów od Skoczków znalazła się m.in. żywność, środki czystości, pralka, ubrania i buty na zimę dla rodziny, a także specjalna pościel dla męża pani Natalii, który nie wstaje z łóżka przez chorobę.

CZAS POKAZAĆ SOLIDARNOŚĆ

- W sportach drużynowych wszyscy pracują na jeden wynik, na wspólne zwycięstwo. Wszyscy muszą współpracować - mówi Kamil Stoch. - Tak też było w konkursie drużynowym - każdy z nas dał z siebie wszystko i byliśmy podsumowani jako jedna grupa. W życiu, tak samo jak w sporcie, współpraca daje dużo większe efekty niż działanie w pojedynkę. Dlatego zachęcamy wszystkich do łączenia sił i pomagania potrzebującym ze SZLACHETNĄ PACZKĄ  - podsumował skoczek.

BIEDA W POLSCE: 1,6  ZŁ NA DZIEŃ

Historia rodziny, które pomógł Kamil Stoch z kolegami, to tylko jedna z tysięcy, do których dotarła w tym roku SZLACHETNA PACZKA. Rodziny włączane do projektu, najpierw są odwiedzane przez wolontariuszy, którzy dokładnie poznają ich historię, weryfikują potrzeby i postawę. Do Paczki trafią tylko ci potrzebujący, którzy nie mają roszczeniowej postawy i sami starają się wyjść z trudnej sytuacji.

Więcej poruszających historii, które odkryli wolontariusze Paczki, opublikowano w najnowszym Raporcie o biedzie w Polsce. Wynika z niego, że w 15% rodzin dotkniętych chorobą lub niepełnosprawnością, na osobę przypada 1,6 zł na dzień. To mniej niż cena bochenka chleba. Więcej: ww.szlachetnapaczka.pl/raport-o-biedzie

Finał SZLACHETNEJ PACZKI już 10-11 grudnia. Rodziny i dzieci w potrzebie wciąż potrzebują wsparcia. To już ostatni dzwonek, by zrobić dobry uczynek na Święta i zmienić czyjś los. Jak pomóc sprawdź na: www.szlachetnapaczka.pl


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy