Reklama

Reklama

7 magicznych prezentów na święta

Dwa wielkie marzenia pani Wiesi: piła tarczowa i płyta Mireille Mathieu. Piłą potnie zebrane przez siebie stosy starych desek i będzie mogła ogrzewać nimi dom przez całą zimę. Mireille Mathieu po prostu uwielbia, bo sama gra na akordeonie i gitarze. Już za tydzień święta, odkryj piękno SZLACHETNEJ PACZKI i zrób dobry uczynek na Święta. Dla każdego kto dokona wpłaty i pomoże - Grzegorz Krychowiak i Celia Jaunat przygotowali świąteczną niespodziankę

#1 PODUSZKA

19-letnia Magda została wyrzucona z domu przez mamę, która znalazła nowego partnera. Dziewczyna nie wzięła nic z sobą, wyszła jak stała. Gdy rozpakowywała paczki od darczyńców, oczy otwierały jej się coraz szerzej na widok ręczników, talerzy, pościeli. Ale najbardziej ucieszyła się z poduszki: "Dotychczas spałam na misiu", wyznała.

Reklama

#2 BLOK RYSUNKOWY

5-letnia Klaudia chciała zrobić kartkę świąteczną w podziękowaniu za Paczkę, ale nie miała w domu ani papieru, ani kredek. Gdy rozpakowywała paczkę, wysypały się kolorowe kartki. Wtedy zaczęła piszczeć z radości: "Mamo! Popatrz! Będę mogła rysować!". Natychmiast wyjęła jeden blok i przystąpiła do rysowania świątecznej kartki dla darczyńcy i jego rodziny. 

Koniecznie zrób dobry uczynek. Spraw, by potrzebujący mieli piękne święta. Wpłać i pomóż >>

#3 RÓŻANIEC I ALBA

9-letni Paweł był bardzo smutny, ponieważ martwił się, w czym pójdzie do Komunii w maju. Nie miał alby ani butów. Nie miał nawet różańca, bo jego mamy nie było na niego stać. W domu pieniędzy starczało ledwo na jedzenie. Kiedy w paczce znalazł swoją wymarzoną albę, długo się jej przyglądał, nie mogąc uwierzyć, że do Komunii będzie mógł pójść ubrany tak samo, jak jego koledzy. Ocierając łzy, powiedział, że teraz musi jak najszybciej poświęcić SWÓJ WŁASNY różaniec.

#4 DUŻY MIŚ

"Jestem w szoku", powiedziała pani Małgorzata, gdy kolejne pudła do jej domu wnosili odświętnie ubrani strażacy. Aż 250 osób ze Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej wzięło udział w przygotowaniu dla niej Paczki. Jej córka Patrycja marzyła o maskotce do przytulania. Miś okazał się znacznie większy, niż przypuszczała. "W łóżku się nie zmieści", powiedziała jej mama. "To za rok kupimy większe łóżko!", odpowiedzieli aspiranci.

#5 PIŁA TARCZOWA

Darczyńca spełnił dwa wielkie marzenia pani Wiesi, samotnej matki trójki dorastających dzieci. Pierwszym była stołowa piła tarczowa, a drugą płyta Mireille Mathieu. Piłą kobieta potnie zebrane przez siebie stosy starych desek i będzie mogła ogrzewać nimi dom przez całą zimę. Mireille Mathieu ‒ tę piosenkarkę pani Wiesia uwielbia, bo sama gra na akordeonie i gitarze. Wieczorem pani Wiesia przysłała wolontariuszce smsa ze zdjęciem złożonej już piły: "Właśnie siedzę z synem, patrzymy i nie wierzymy własnym oczom... Jeszcze raz dziękujemy". 

#6 KLOCKI LEGO

8-letni Mateusz powoli rozpakowuje prezenty. Pierwszy grzechocze. "Ja chyba wiem co tam jest!", mówi i otwiera paczkę. To jego ukochane klocki LEGO. Marzył o takich, ale mama zawsze uważała, że są za drogie. "Obiecuję, że nigdy ich nie zniszczę!", wykrzykuje z radością. Zatroskana mama patrzy na syna: "Mateusz, 20 minut temu byłeś chory, już wyzdrowiałeś?", pyta. "To magia SZLACHETNEJ PACZKI!", odpowiada syn, rozdzierając papier na kolejnym pakunku. Po odpakowaniu ostatniej paczki, chłopiec zwraca się do darczyńców: "Chciałbym podziękować wszystkim. Jestem wam wdzięczny za te prezenty. Bardzo Was lubię za to, co robicie. Jak dorosnę, chcę być taki jak wy!".

#7 DRESIK

81-letnia pani Romualda od kilku lat nie wychodzi z mieszkania. Choruje na nowotwór i ma straszliwie spuchnięte nogi. Kiedy wolontariusze wchodzą z paczkami, macha im już od wejścia, siedząc na krzesełku. "Wreszcie! Wreszcie!", wykrzykuje z radością. Jej niepełnosprawny intelektualnie 60-letni syn, płacząc, odpakowuje nowy dres. Nieporadnie próbuje go przymierzyć. "Śliczny. Dresik. Będę miał nowy dresik", szepcze wzruszony.

Koniecznie zrób dobry uczynek. Spraw by potrzebujący mieli piękne święta. Wpłać i pomóż >>

 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy