Reklama

Reklama

Sześciolatki do szkoły

"Rzeczpospolita": Szkoły bez sześciolatków

W szkolnych ławach zasiądzie mniej sześciolatków niż w 2012 r. Za rok i za dwa lata czeka nas więc wielka kumulacja - stwierdza "Rzeczpospolita".

Jak dowiedziała się gazeta w kuratoriach oświaty, ok. 15 proc. 6-latków wybiera się do szkoły; rok temu było to ok. 18 proc., a 2 lata wstecz - blisko 20 proc. Grube miliony wydane przez resort edukacji na kampanię promującą reformę obniżającą wiek szkolny oraz tournee urzędników MEN po szkołach nie przyniosły efektów - komentuje "Rz".

Reklama

A że tegoroczna rekrutacja była ostatnią, w której rodzice mieli wybór, czy posłać 6-latka do szkoły, czy też do przedszkola, szykuje się kumulacja roczników w następnych latach.

Jak wylicza dziennik, za rok będzie o blisko 140 tys. (czyli o 35 proc.) więcej uczniów niż teraz, a w 2015 r. do I klas trafi aż ok. 200 tys. więcej niż rok czy 2 lata wcześniej. W ocenie ekspertów, wiele polskich szkół będzie pracowało na dwie zmiany.

Jesteś świadkiem ważnych zdarzeń lub ciekawych sytuacji? Masz wyczucie chwili i zmysł reporterski? Zrób zdjęcia i przyślij je do nas! Może to Twoja fotografia zostanie wybrana jako zdjęcie miesiąca

Dowiedz się więcej na temat: 6-latki | sześciolatki w szkole | szkoły

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje