Reklama

Reklama

Hiszpańska prasa: Większe zagrożenie z południa, nie ze wschodu

"NATO dogaduje się z Unią Europejską" - czytamy w hiszpańskiej prasie. Komentarzy podkreślają, że zakończony w Warszawie szczyt był najważniejszy od czasów zimnej wojny. I wyrażają zadowolenie, że uczestnicy spotkania zwrócili uwagę na południową granicę Unii Europejskiej.

Zdaniem hiszpańskich komentatorów, większym zagrożeniem dla Europy jest jej południowa, a nie wschodnia granica.

"Inercja i nawoływania z Warszawy popychają NATO na Wschód" - czytamy w dzienniku El Pais. Zaś El Mundo w opublikowanym artykule podkreśla, że Rosja nie jest jedynym zagrożeniem Unii Europejskiej. Jest też krajem, który nie może i nie powinien być izolowany.

Autorzy artykułów chwalą decyzje wymierzone przeciwko samozwańczemu Państwu Islamskiemu i próbę skoordynowanego działania przeciwko mafiom przemycającym imigrantów. Podkreślają też symboliczne znaczenie spotkania. "Decyzje zapadały w tym samym miejscu, w którym 61 lat temu zawarto Układ Warszawski".

Reklama

Zdaniem komentatorów ważny jest fakt, iż z postanowień podjętych w Warszawie jasno wynika, że atakowanie jednego z państw członkowskich NATO jest atakowaniem wszystkich.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje