Reklama

Reklama

​"Wystawa smoleńska może być uznana za element antyrosyjski"

Były ambasador Polski przy NATO ocenił na antenie TVN24 BiS, że wystawa smoleńska podczas szczytu NATO może być uznana za element antyrosyjski. "Przypuszczam, że tego nie uzgadniano ze Stoltenbergiem" - mówił.

Przypomnijmy, że chodzi o sprawę utworzenia wystawy smoleńskiej zatytułowanej "Prawda i pamięć", którą będą mijać wszyscy delegaci przybyli na szczyt NATO. Wspomniana wystawa stała się osią sporu miedzy Polską a władzami NATO - informowano przed południem. Doniesienia te zdementował Jens Stoltenberg, podając, że strona polska poinformowała o wystawie.

Reklama

"Przypuszczam, że tego nie uzgadniano ze Stoltenbergiem. Myślę, że on by się na to nie zgodził, bo to jest w gruncie rzeczy odciąganie od najistotniejszych tematów." - skomentował sprawę Jerzy Maria Nowak. Pytany o deklarację Stoltenberga, uznał, że jego słowa były podyktowane przesłankami dyplomatycznymi.

"Wystawa może być interpretowana jako element antyrosyjski. A pamiętajmy o tym, że ten szczyt nie ma być szczytem przeciwko Rosji, tylko ma być szczytem ustalenia jakby dwutorowości stosunków wobec Rosji" - tłumaczył były ambasador Polski przy NATO. 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama