Reklama

Reklama

Szczyt NATO w Warszawie. Plan wizyty Baracka Obamy w Polsce

Biały Dom poinformował o programie podróży Baracka Obamy do Polski. Amerykański prezydent spędzi w Warszawie dwa dni, podczas których weźmie udział w szczycie NATO i odbędzie kilka spotkań bilateralnych, w tym z prezydentem Andrzejem Dudą.

Barack Obama wyląduje w Warszawie w piątek rano. Jeszcze przed rozpoczęciem szczytu NATO amerykański prezydent spotka się z przewodniczącym Rady Europejskiej Donaldem Tuskiem i szefem Komisji Europejskiej Jeanem Claudem Junckerem. Następnie będzie rozmawiać z sekretarzem generalnym NATO Jensem Stoltenbergiem.

Po południu dojdzie do bilateralnego spotkania przywódców Polski i USA. Jak informuje Biały Dom prezydenci Duda i Obama będą rozmawiać o relacjach polsko-amerykańskich oraz sytuacji w dziedzinie bezpieczeństwa w Europie. Barack Obama ma podkreślić przywiązanie Stanów Zjednoczonych do bezpieczeństwa Polski.

Reklama

Solidarność Sojuszu

Po tym spotkaniu amerykański prezydent weźmie udział w szczycie Paktu Północnoatlantyckiego, który będzie kontynuowany w sobotę. Według komunikatu Białego Domu szczyt będzie okazją do pokreślenia solidarności w ramach Sojuszu, wzmocnienia bezpieczeństwo na wschodzie i południu NATO oraz podjęcia nowych form współpracy wykraczających poza strefę transatlantycką.

Przed opuszczeniem Warszawy Barack Obama będzie uczestniczyć w posiedzeniu Komisji NATO-Ukraina, weźmie też udział w konferencji prasowej podsumowującej szczyt. Z Polski prezydent USA uda się do Hiszpanii.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy