Reklama

Reklama

Szczyt NATO: Utrudnienia w ruchu, zamknięty most Poniatowskiego i ulice wokół Stadionu PGE Narodowy

W stolicy zaczęły się istotne utrudnienia w ruchu, które związane są ze szczytem NATO; zamknięte zostały ulice wokół Stadionu PGE Narodowy i most Poniatowskiego dla prywatnych samochodów. W kolejnych dniach utrudnień zacznie przybywać, uruchomione zostały infolinie dla mieszkańców.

Podczas szczytu NATO w Warszawie zamknięte będą ważne ulice, przede wszystkim w rejonie Stadionu PGE Narodowy, a także w ścisłym centrum i w okolicy Starego Miasta. Autobusy i tramwaje pojadą objazdami, trudniej będzie też zaparkować. Najpewniejszym środkiem lokomocji będzie metro. Na utrudnienia trzeba przygotować się w dniach 7-9 lipca.

Reklama

Dziś wyłączone są już z ruchu ulice wokół Stadionu PGE Narodowy - m.in. Zieleniecka, Wybrzeże Szczecińskie, Zamoyskiego, a także rondo Waszyngtona - poinformowała Komenda Stołeczna Policji.

Zamknięty jest również most Poniatowskiego dla ruchu indywidualnego, ale nadal może nim jeździć komunikacja miejska, choć nie zatrzymuje się na przystankach na rondzie Waszyngtona. Przeprawa ma zostać zamknięta dla autobusów i tramwajów w czwartek o godz. 20.

Na utrudnienia trzeba się przygotować również w drodze na lotnisko Chopina; ul. Żwirki i Wigury nie jest co prawda zamknięta, ale na czas przejazdu delegacji, ruch będzie czasowo zatrzymywany.

Nadal przejezdne są Al. Jerozolimskie, zostaną zamknięte (na odcinku od ul. Chałubińskiego do mostu Poniatowskiego) w nocy z czwartku na piątek. 

Zamknięta podczas szczytu będzie nadwiślańska plaża na wschodnim brzegu rzeki, pomiędzy mostem Poniatowskiego i Świętokrzyskim. Ograniczenia dotkną także pieszych - całkowicie zamknięte będą al. Zieleniecka, Wybrzeże Szczecińskie, most i al. Poniatowskiego. W piątek niedostępny będzie Plac Zamkowy.

Metro, autobusy, tramwaje

Najpewniejszym środkiem komunikacji miejskiej w dniach szczytu będzie metro - zapewnia stołeczny Zarząd Transportu Miejskiego. Jedyne utrudnienia, jakie będą występowały w funkcjonowaniu podziemnej kolejki, to wyłączenie stacji Stadion Narodowy, pociągi będą przejeżdżały przez nią bez zatrzymania.

Stacja nie będzie funkcjonować w piątek i sobotę; wyłączona w tym czasie zostanie też stacja kolejowa Warszawa Stadion. Pociągi będą tamtędy przejeżdżać bez zatrzymywania się.

Pierwsze autobusy i tramwaje zmieniły trasy już w czwartek rano. Jednak największe zmiany obowiązywać przez cały piątek i sobotę, 8 i 9 lipca. Autobusy kursujące ze wschodu na zachód będą objeżdżać wyłączone rejony, kierując się ulicami: al. Waszyngtona - Saska - Zwycięzców - Wał Miedzeszyński - most Łazienkowski - al. Armii Ludowej oraz ulicami: Targowa - ks. Kłopotowskiego (powrót: Okrzei) - Wybrzeże Szczecińskie - most Świętokrzyski - Zajęcza - Dobra (powrót: Tamka) - Tamka - Kruczkowskiego - Książęca - pl. Trzech Krzyży - Al. Ujazdowskie lub od ul. Tamka: Tamka - Kopernika - Świętokrzyska.

W relacji południe - północ autobusy będą jeździć ulicami: Wał Miedzeszyński - Zwycięzców - Saska - al. Waszyngtona - Grenadierów (powrót: Międzyborska) - Grochowska - Targowa; Czerniakowska - Solec - Wioślarska - Wybrzeże Kościuszkowskie - Wybrzeże Gdańskie; Al. Niepodległości - Chałubińskiego - al. Jana Pawła II; Waryńskiego - pl. Konstytucji - Marszałkowska - pl. Bankowy.

Tramwaje będą kierowane przez most Gdański najbliższymi przejezdnymi trasami tramwajowymi po obu stronach Wisły.

Ze względu na wymogi organizacji szczytu NATO na wielu ulicach w dzielnicach Praga-Południe, Śródmieście, Ochota i Wola będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się (wyłączenia z parkowania). Oznacza to, że mieszkańcy będą musieli znaleźć dla swoich samochodów inne miejsca postoju.

Nieczynnych będzie też 27 stacji miejskich rowerów Veturilo.

Dodatkowe informacje

Pełna, zbiorcza informacja o utrudnieniach w trakcie szczytu NATO dostępna jest na stronie miasta: www.um.warszawa.pl oraz w Miejskim Centrum Kontaktu Warszawa 19115 (www.warszawa19115.pl, tel. 19115 oraz bezpłatna mobilna aplikacja).

Komenda Stołeczna Policji uruchomiła w czwartek specjalny numer telefonu, pod którym można uzyskać informacje o utrudnieniach i zmianach w organizacji ruchu - 22 603 80 02.

Szczyt NATO w Warszawie odbędzie się w dniach 8-9 lipca.

Miejscem szczytu będzie Stadion PGE Narodowy, przywódcy delegacji spotkają się też w Pałacu Prezydenckim w sali, gdzie w 1955 r. podpisano Układ Warszawski; szefowie dyplomacji spotkają się na roboczym obiedzie w Teatrze Wielkim, a ministrowie obrony - w Pałacu Prymasowskim.

Dowiedz się więcej na temat: NATO | Warszawa | ruch uliczny

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje