Reklama

Reklama

Świńska grypa

Panika na Wyspach. Epidemia grypy po wakacjach?

Kobiety w ciąży, osoby przechodzące chemioterapię oraz pozostali z osłabionym systemem immunologicznym powinni z nadejściem jesieni unikać zatłoczonych miejsc, w których najłatwiej będzie się zarazić wirusem grypy A/H1N1 - ostrzega "Guardian" w swoim internetowym wydaniu.

Największe ryzyko zachorowań na nową grypę nadejdzie wraz z jesienią - uważa Liam Donaldson. Kobiety spodziewające się dziecka nie muszą na razie rezygnować ze swych codziennych zajęć - chodzenia do pracy czy przemieszczania się publicznymi środkami transportu, ale to się może zmienić, gdy wzrośnie liczba przypadków zachorowań na grypę A/H1N1.

Reklama

Jest prawdopodobne, że dzieci nie pójdą do szkoły we wrześniu. Szkoły zostały zamknięte na okres letnich wakacji. Eksperci oceniają, że to jeden z czynników, który wpłynął na zmniejszenie liczby zachorowań.

Jeśli dzieci rozpoczną nowy rok szkolny z opóźnieniem, jest szansa, że nie zwiększy się liczba chorych osób, a lekarze będą mieli czas na przygotowanie odpowiedniej liczby szczepionek na najgorszy, jak przewidują Brytyczycy, czas - jesień.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje