Reklama

Reklama

Tłok i zator komunikacyjny. Policja apeluje do pielgrzymów

Pielgrzymi z Krakowa zmierzają do podkrakowskich Brzegów. Policja apeluje, aby przyjść na miejsce spotkania wcześniej. O 16:00 na tamtejszym Campus Misericordiae rozpocznie się modlitewne czuwanie młodych przed wizytą papieża, który dołączy do młodzieży po godzinie 19.

Mariusz Ciarka, rzecznik Komendanta Głównego Policji mówi, że pielgrzymi nie powinni przybywać do Brzegów na ostatnią chwilę, bo mogą się spóźnić na nabożeństwo. Przypomina, że przemierzenie trasy z Krakowa do Brzegów zajmie im pewien czas, a na miejscu muszą jeszcze przejść kontrole pirotechniczne.

Wiadomo, że drogi wylotowe na Brzegi korkują się. Przez to w zatorach utknęła komunikacja miejska, a wiele autobusów i tramwajów jest przeładowanych. W związku z tym Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie (ZIKiT) apeluje do pasażerów, którzy czują się na siłach, by do Brzegów podążali pieszo.

Reklama

"Mimo że komunikacja miejska działa w stu procentach, nie jest w stanie przewieźć wszystkich chętnych" - czytamy w komunikacie ZIKiT. W Brzegach temperatura dochodzi do 30 stopni Celsjusza.

Wielu pielgrzymów do ochrony przed słońcem używa peleryn, które służyły im podczas ulewnych deszczów w tym tygodniu. Równie upalnie jest w Krakowie. W związku z tym Miejski Sztab Operacyjny uruchomił na ulicach kurtyny wodne i cysterny z wodą pitną.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy