Reklama

Reklama

Kolejne Światowe Dni Młodzieży w Korei Południowej?

Według nieoficjalnych informacji następne Światowe Dni Młodzieży mają się odbyć w Korei Południowej - dowiedział się dziennikarz Interii. Wiadomość pochodzi od duchownych z Azji, którzy mieli zostać uprzedzeni o takiej decyzji Watykanu. Czy tak będzie w istocie, przekonamy się już w niedzielę, podczas pożegnania z papieżem Franciszkiem.

Spekulacji na temat tego, gdzie odbędą się kolejne Światowe Dni Młodzieży nie brakowało już od pierwszego dnia imprezy.  

Do tej pory najbardziej wiarygodna wydawała się Panama. Agencja informacyjna ANSA podała, że kolejne spotkanie papieża Franciszka z młodymi z całego świata odbędzie się właśnie w Ameryce Środkowej. Z taką propozycją miał wystąpić kardynał Oscar Rodriguez Maradiaga z Hondurasu, który jest bliskim współpracownikiem papieża Franciszka. 

Wśród pretendentów do organizacji kolejnych ŚDM pojawiły się także: Wielka Brytania i Stany Zjednoczone.

Reklama

Poza wyborem miejsca, papież Franciszek będzie musiał także zdecydować, kiedy odbędzie się to święto. Ponieważ z zasady Światowe Dni Młodzieży odbywają się co 2-3 lata, kolejna taka okazja może nadarzyć się w 2018 lub w 2019 roku.

Pierwsze Światowe Dni Młodzieży odbyły się  w marcu 1986 roku w Rzymie, pod hasłem: "Abyście umieli zdać sobie sprawę z nadziei, która jest w was". Kolejnymi krajami goszczącymi młodych z całego świata były: Buenos Aires (1987) i Santiago de Compostela (1989). Później, po raz pierwszy w historii ŚDM odbyły się w Polsce. W 1991 roku gospodarzem była Częstochowa.Następne spotkanie młodych zorganizowano w Denver (1993), Manili (1995), Paryżu (1997), Rzymie (2000), Toronto (2002), Kolonii (2005), Sydney (2008), Madrycie (2011).

Ostatnie ŚDM miały miejsce w Rio de Janeiro w 2013 roku.


 


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy