Reklama

Reklama

Światowe Dni Młodzieży w Krakowie: Środa, 27 lipca [PROGRAM, PLAN]

27 lipca to dzień, kiedy do Polski przyleci papież Franciszek, czyli pierwsza osoba, która w systemie rejestracyjnym ŚDM potwierdziła swoją obecność w Krakowie. Przylot Ojca Świętego na lotnisko w Balicach zaplanowano na godz. 16:00.

Tam właśnie - na Lotnisku Międzynarodowym im. św. Jana Pawła II Kraków-Balice - o godz. 16:00 odbędzie się ceremonia powitania papieża. Potem głowa Kościoła katolickiego uda się na Wawel (przejazd na królewskie wzgórze zaplanowano na godz. 17:00)

Na Wawelu odbędzie się spotkanie z władzami i korpusem dyplomatycznym - wizyta papieża podlega standardowym procedurom dyplomatycznym. Na godz. 17:40 przewidziano wizytę kurtuazyjną u Prezydenta RP.

O godz. 18:30 w Katedrze na Wawelu Franciszek spotka się z polskimi biskupami. Tam też papież będzie miał czas na cichą modlitwę przy Konfesji św. Stanisława, gdzie są wystawione też relikwie św. Jana Pawła II i uczczenie Najświętszego Sakramentu w kaplicy za ołtarzem. Po tym przewidziano przemówienie Ojca Świętego.

Reklama

Wieczorem - zgodnie z planem przedstawionym przez organizatorów Światowych Dni Młodzieży - Ojciec Święty uda się do Pałacu Arcybiskupów Krakowski, który mieści się pod symbolicznym niemal adresem - ul. Franciszkańska 3.

Po kolacji Ojciec Święty - tak jak kiedyś Jan Paweł II - pokaże się w Oknie Papieskim, aby powitać wiernych zebranych na placu przed Pałacem Arcybiskupów Krakowskich.

Światowe Dni Młodzieży pod hasłem "Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią" odbędą się w Krakowie i w Brzegach pod Wieliczką od 26 do 31 lipca; od 27 lipca będzie w nich uczestniczył Franciszek.

Na program ŚDM w Krakowie składają się tzw. "wydarzenia centralne", czyli Ceremonia Otwarcia i spotkania młodzieży z papieżem. Oprócz nich organizatorzy przygotowali szereg wydarzeń towarzyszących o charakterze duchowym i kulturalnym, takich jak: liturgie, katechezy, spotkania ze znanymi wspólnotami i ruchami religijnymi działającymi na całym świecie czy koncerty i przedstawienia.

Program wydarzeń dodatkowych możesz sprawdzić na portalu Stacja7. KLIKNIJ!

Więcej informacji o wydarzeniach związanych z ŚDM uzyskacie na stronie organizatora krakow2016.com.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy