Reklama

Reklama

Światowe Dni Młodzieży w Krakowie: 31 lipca, niedziela [PROGRAM, PLAN]

W ostatnim dniu wizyty w Polsce Franciszek będzie przewodniczył Mszy Świętej Posłania na zakończenie Światowych Dni Młodzieży. Papież ogłosi, gdzie odbędzie się kolejne światowe spotkanie młodych. Przedstawiamy dokładny program ŚDM na niedzielę.

O godz. 8:45 papież przyjedzie do Brzegów. Poświęci tam dwa budynki Caritas: Dom Miłosierdzia dla osób ubogich i starszych, oraz Dom Chleba, gdzie znajduje się magazyn z żywnością dla potrzebujących. 

Następnie Franciszek przejedzie wśród wiernych i uda się w pobliże ołtarza, na którym odprawiona zostanie Msza Święta Posłania na zakończenie Światowych Dni Młodzieży. Eucharystia rozpocznie się o godz. 10:00. 

W jej trakcie odbędzie się rozesłanie młodych świadków Bożego Miłosierdzia. Dowiemy się również, gdzie i kiedy odbędą się kolejne Światowe Dni Młodzieży.

O godz. 17:00 Ojciec Święty zobaczy się z wolontariuszami, Komitetem Organizacyjnym ŚDM Kraków 2016 i Dobroczyńcami spotkania młodych. Odbędzie się ono w Tauron Arenie. 

Po zakończeniu spotkania papież uda się na lotnisko w Balicach, gdzie o 18.15 rozpocznie się ceremonia pożegnania Ojca Świętego. Po jej zakończeniu Franciszek wsiądzie na pokład samolotu i odleci do Watykanu. 

Reklama

Światowe Dni Młodzieży pod hasłem "Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią" odbędą się w Krakowie i w Brzegach pod Wieliczką od 26 do 31 lipca; od 27 lipca będzie w nich uczestniczył Franciszek.

Na program ŚDM w Krakowie składają się tzw. "wydarzenia centralne", czyli Ceremonia Otwarcia i spotkania młodzieży z papieżem. Oprócz nich organizatorzy przygotowali szereg wydarzeń towarzyszących o charakterze duchowym i kulturalnym, takich jak: liturgie, katechezy, spotkania ze znanymi wspólnotami i ruchami religijnymi działającymi na całym świecie czy koncerty i przedstawienia.  

Program wydarzeń dodatkowych możesz sprawdzić na portalu Stacja7. KLIKNIJ!

Więcej informacji o wydarzeniach związanych z ŚDM uzyskacie na stronie organizatora krakow2016.com.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy