Drugi dzień Franciszka w Polsce. "To niesamowite"

Odwiedziny sióstr prezentek i kard. Franciszka Macharskiego w szpitalu w Krakowie, msza św. dziękczynna za 1050 lat chrześcijaństwa w Polsce na Jasnej Górze i wreszcie ceremonia powitania przez młodzież na krakowskich Błoniach i kolejne spotkanie w "Oknie Papieskim" ze zgromadzonymi na placu przed Domem Arcybiskupim - to wszystko złożyło się na drugi dzień wizyty Franciszka w Polsce. Papież uczestniczy w 31. Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie.
Theophile z Francji: “To niesamowite. Megafajne! Czekaliśmy na to spotkanie bardzo długo. To niezwykłe, że papież jest tu z nami i mówi do nas. To fantastyczne”.
Mariana z Meksyku: “Nie potrafię wyrazić moich uczuć, to coś pięknego być tutaj z tymi wszystkimi ludźmi. Nie ma słów, żeby to opisać”.
Kerry Fidal z USA: „Jestem bardzo podekscytowana i zachwycona tym, że tu jestem. Dziękuję”.
Ksiądz Jose Cardosol z Argentyny: „Przyjechaliśmy tutaj, aby w wielkim szczęściu odnowić dar naszej wiary. Nie możemy być zbyt blisko papieża, ale wiemy, że nasze modlitwy są silne i że Franciszek zachęca nas i wpływa na nas. Czerpiemy z jego wyrażeń, z jego słów, z jego działań, z jego bliskości. On jest wspaniały”.
Zobacz również: Tłum powitał papieża Franciszka na krakowskich Błoniach
© 2016 Associated Press
Najlepsze tematy