Reklama

Reklama

Wałęsa nie pojawi się na uroczystościach z papieżem

Lech Wałęsa nie weźmie udziału w uroczystościach związanych z wizytą papieża Franciszka w Polsce. Swoją decyzję tłumaczy zbyt późnym otrzymaniem zaproszenia.

We wtorek wieczorem na jednym z portali mediów społecznościowych były prezydent RP Lech Wałęsa poinformował, że nie weźmie udziału w uroczystym powitaniu papieża Franciszka w Krakowie.

Twierdzi, że ma już zaplanowane inne wyjazdy, a zaproszenie od prezydenta Andrzeja Dudy oraz Episkopatu Polski datowane na 20 lipca otrzymał zbyt późno. "Jestem w tym dniu w Bydgoszczy" - napisał.

Były prezydent nie weźmie również udziału w czwartkowej mszy, która będzie odprawiona na Jasnej Górze z okazji 1050 rocznicy chrztu Polski. Wałęsa napisał: "Pismo otrzymałem dziś, 26-07-2016 o godz:18:00. Nie mogę zmienić kalendarza. Jestem w tym dniu w Toruniu". 

W środę na lotnisku w Balicach odbędzie się uroczyste przywitanie papieża, który do Polski przylatuje na trwające tu Światowe Dni Młodzieży. W uroczystościach weźmie udział prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką, premier Beata Szydło oraz władze parlamentu i parlamentarzyści. Około godz. 17 Franciszek przyjedzie na zamek na Wawelu, gdzie spotka się z władzami Rzeczpospolitej i korpusem dyplomatycznym.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje