Reklama

Reklama

TVN24: Jest deklaracja. Armia zabezpieczy szczyt NATO i ŚDM

Komendant główny policji Jarosław Szymczyk przyznał w rozmowie z Robertem Zielińskim z portalu informacyjnego TVN24, że armia pomoże w zabezpieczeniu szczytu NATO i Światowych Dni Młodzieży.

W lipcu w Polsce odbędą się dwa międzynarodowe wydarzenia na wielką skalę. 8-9 lipca w Warszawie dojdzie do szczytu NATO z udziałem czołowych polityków świata, a w ostatnim tygodniu lipca w Krakowie gościć będzie papież Franciszek i miliony pielgrzymów na Światowych Dniach Młodzieży.

W obliczu krwawych zamachów w Paryżu i Berlinie, a także doniesieniach o kolejnych możliwych atakach dżihadystów z samozwańczego Państwa Islamskiego kluczowe staje się pytanie o zabezpieczenie tych dwóch imprez, które zwrócą na Polskę uwagę całego świata.

Historyczna współpraca

Komendant główny policji w rozmowie z Robertem Zielińskim zapowiedział, że w związku z rangą wydarzeń i ryzykiem zamachów, po raz pierwszy w historii dojdzie do współpracy policji z "chlubą polskiej armii", czyli jednostką GROM.

Reklama

"Mamy jeszcze trzy miesiące na wspólne ćwiczenia GROM-u i naszego Biura Operacji Antyterrorystycznych. Podczas samych wydarzeń wykorzystamy wiedzę, umiejętności żołnierzy i ich sprzęt. Zarówno GROM-owcy, jak i ich sprzęt to światowa czołówka. Wykorzystamy te zdolności w działaniach" - powiedział Jarosław Szymczyk dziennikarzowi portalu TVN24.pl.

Komendant główny policji dodał, że jest deklaracja rządu, że przeszkody prawne dotyczące wykorzystanie GROM-u zostaną pokonane. "Armia weźmie udział w zabezpieczeniu zarówno szczytu NATO, jak i Światowych Dni Młodzieży" - podkreślił.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy