Reklama

Reklama

Trzeci dzień ŚDM. Relacja na żywo

Drugi dzień wizyty papieża Franciszka w Polsce dobiega końca. Msza święta z okazji 1050. rocznicy chrztu Polski na Jasnej Górze i ceremonia powitalna na krakowskich Błoniach były kulminacyjnymi punktami trzeciego dnia Światowych Dni Młodzieży. Wieczorem papież Franciszek pozdrowił wiernych z okna papieskiego przy ul. Franciszkańskiej 3. Poniżej zapis naszej czwartkowej relacji na żywo.

23.45

W czwartkowy wieczór można wręcz było mówić o paraliżu komunikacji miejskiej. Pasażerowie nie byli w stanie wejść do tramwajów:

23.43

"Cały czas podejmujemy działania, aby umożliwić powrót do miejsca zamieszkania licznym pielgrzymom, którzy cały czas są jeszcze w centrum miasta. Na linie tramwajowe są wysyłane dodatkowe tramwaje. Są także na bieżąco podejmowane decyzje co do kierowania tramwajów i autobusów na te trasy, gdzie na przystankach czeka najwięcej pielgrzymów" - uspokajało wieczorem Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne.

23:00

Reklama

Już jutro zapraszamy na kolejną relację z wizyty Ojca Świętego na ŚDM w Krakowie.

W czwartym dniu Światowych Dni Młodzieży papież Franciszek odwiedzi obóz Auschwitz-Birkenau, następnie o godz. 16.30 złoży wizytę w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Prokocimiu. O godz. 18.00 będzie uczestniczył na krakowskich Błoniach w nabożeństwie Drogi Krzyżowej z młodzieżą z całego świata.

22:59

Dziękujemy za udział w relacji na żywo z kolejnego dnia wizyty papieża Franciszka w Polsce.

22:48

Jutro papież Franciszek uda się do Auschwitz. "Ojciec Święty chce przeżyć ten moment w ciszy, w wyciszeniu wobec ogromu cierpień i bólu, który miał miejsce w przeszłości jako konsekwencja zła i krzywd na świecie" - mówił dziś ks. Federico Lombardi. Przypomniał, że Franciszek mówił już wcześniej o "darze łez", ponieważ, jak zapowiedział, chce w Auschwitz modlić się i płakać.

22:47

Piątek, trzeci dzień wizyty papieża Franciszka w Polsce, będzie skoncentrowany na kwestiach cierpienia, bólu i krzywdy - powiedział rzecznik Watykanu ksiądz Federico Lombardi podczas czwartkowego spotkania z dziennikarzami.

22:46

Sytuacja na krakowskich przystankach nie wygląda dobrze.

22:45

Liczne grupy pielgrzymów oczekują na transport na Rondzie Grunwaldzkim. Pielgrzymi nie mieszczą się też na przystanku pod Pocztą Główną.

22:42

Przed dworcem głównym tłumy pielgrzymów wracających do miejsc zamieszkania.

22:30

Jak poinformował PAP rzecznik prasowy wojewody małopolskiego Krzysztof Marcinkowski, "Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego nie zanotowało w czwartek żadnych istotnych zdarzeń poza skręceniami, bólami, omdleniami, bólami głowy, bólami brzucha".

22:25

Głośna i radosna zabawa trwa m.in. na Rynku Głównym i Placu Szczepańskim.

22:17

Czegoś takiego Kraków jeszcze nie widział. "To jest szaleństwo".

22:16

Czwartek to kolejny dzień ŚDM Kraków 2016, podczas którego służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo i prawidłowy przebieg wydarzenia nie odnotowały poważniejszych zakłóceń.

22:13

Profil papieża na Facebooku bije rekordy popularności. Ludzie z całego świata dziękują Franciszkowi.

22:11

Hugues z Francji miał dobrą posadę w Parlamencie Europejskim Strasburgu. Gosia prowadziła w Hiszpanii szkołę językową. Clara z Argentyny pracowała jako nauczycielka języka i literatury. Tom był grafikiem w Brazylijskim Komitecie Paraolimpijskim. Oni i tysiące innych ludzi z różnych zakątków świata zdecydowali się na podróż do Krakowa i pracę przy Światowych Dniach Młodzieży. Co kierowało wolontariuszami ŚDM?

22:08

TUTAJ przeczytasz poruszającą historię okna papieskiego na ul. Franciszkańskiej 3.

22:07

Na Rynku Głównym głośno śpiewają i bawią się także liczne grupy Polaków.

22:03

Przed godziną papież Franciszek kolejny raz komunikował się za pomocą Twittera.

22:01

Papież przypomniał dziś na Twitterze, że Bóg chce być obecny w codzienności każdego człowieka, a zarazem szanuje jego wolność. "Pan pragnie wchodzić w nasze codzienne wydarzenia, aby iść z nami", "Pan jest między nami i troszczy się o nas, jednak nie podejmuje za nas decyzji" - pisał Franciszek.

22:00

W wielu punktach Krakowa, na trasie przejazdu papieża i pod Pałacem Biskupim, czekali dziś na Franciszka śpiewający i wiwatujący młodzi pielgrzymi. Papież pozdrawiał wiernych, dwukrotnie komunikował się też z nimi za pośrednictwem Twittera.

21:53

"Grzeczni i mili, kulturalni i uśmiechnięci" - to najczęstsze określenia, którymi obdarzają młodych pielgrzymów mieszkańcy Krakowa.

21:50

Zobacz na żywo, co dzieje się na Rynku Głównym w Krakowie.

21:43

Najnowsze doniesienia z MPK. Na dworcu w Krakowie zrobiło się tłoczno. Tłumy pielgrzymów wracają do miejsc zamieszkania.

21:36

Cały rynek należy do pielgrzymów:

21:35

Podczas czwartkowego spotkania z młodzieżą, papież Franciszek apelował, by młodzi nie stali się przedwczesnymi "emerytami". "W ten sposób papież chce powiedzieć, żeby nie tracili życia i czasu na rzeczy, które są mało ważne" - ocenił publicysta Piotr Żyłka.

21:33

Tak pielgrzymi witali dziś papieża Franciszka na krakowskich Błoniach.

21:29

"Słowa papieża to recepta na całe małżeństwo. Myślę, że jak będziemy się tego trzymać to nie może być źle" - powiedziała PAP Ania, która pod okno przyszła z mężem Stanisławem. Ich małżeński staż to 3 miesiące. "To, że tu jesteśmy to zasługa żony, ona mnie wyciągnęła, ale nie żałuję - to na pewno będzie pamiątka na całe życia" - mówił Stanisław.

21:19

Młodzi małżonkowie, do których bezpośrednio zwrócił się papież Franciszek przemawiając w czwartek wieczorem z okna papieskiego są zgodni: Te słowa weźmiemy sobie do serca, będą nam towarzyszyć we wspólnym życiu.

21:13

Pielgrzymi opanowali Rynek w Krakowie. Śpiewy i tańce nie mają końca.

21:09

Zobacz, jak papież przemawiał do pielgrzymów w oknie papieskim.

21:03

Tłumy pieszych na krakowskich ulicach. Apel do kierowców:

21:00

Przeczytaj poprzednią część relacji na żywo z trzeciego dnia wizyty papieża Franciszka w Polsce.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy