Reklama

Reklama

Światowe Dni Młodzieży w Krakowie: Czwartek, 28 lipca [PROGRAM, PLAN]

W czwartek papież Franciszek odwiedzi kilka miejsc w Krakowie, ale uda się też do Częstochowy. Przedstawiamy dokładny plan drugiego dnia wizyty Ojca Świętego w Polsce i jednocześnie trzeciego dnia Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

O godz. 7:40 papież Franciszek przejedzie do Balic, by stamtąd udać się do Częstochowy. Wcześniej jednak odwiedzi znajdujący się przy ul. Św. Jana w Krakowie (jedna z odnóg Rynku Głównego) klasztor sióstr Prezentek. Jak podają organizatorzy, przy wejściu do Kaplicy Świętych Jana Chrzciciela i Jana Apostoła będą zgromadzone siostry tej wspólnoty i uczniowie szkół przez nie prowadzonych. Później będzie czas na modlitwę w ciszy.

Zgodnie z planem o godz. 9:45 Franciszek będzie już w Częstochowie w klasztorze na Jasnej Górze. Tam pomodli się w Kaplicy Cudownego Obrazu.

Reklama

O godz. 10:30 rozpocznie się msza św. z okazji 1050. rocznicy Chrztu Polski. Wydarzenie to wpisuje się w obchody Roku Jubileuszowego 1050. rocznicy Chrztu Polski. We mszy, koncelebrowanej przez biskupów i licznych kapłanów, wezmą udział prezydent Andrzej Duda i przedstawiciele najwyższych władz krajowych. Na terenie Sanktuarium pomieścić może się około 300 tysięcy wiernych. 

Po zakończeniu nabożeństwa papież powróci do Krakowa. 

O godz. 17:00 przez Pałacem Arcybiskupów Krakowskich Franciszek spotka się z prezydentem Krakowa Jackiem Majchrowskim, który przekaże Ojcu Świętemu klucze do miasta. Kilka minut później papież przejedzie tramwajem na Błonia. W czasie przejazdu towarzyszyć mu będzie niepełnosprawna młodzież. 

Na Błonia, gdzie według szacunków zgromadzi się około 600 tys. osób, Franciszek dotrze o godz. 17:15. Papież przejedzie papamobile między wiernymi.  

Według planu, o godz. 17.30 rozpocznie się ceremonia powitania, która potrwa około półtorej godziny.

Wieczorem, po kolacji, Ojciec Święty ukaże się w Oknie Papieskim przy ul. Franciszkańskiej 3. 

Światowe Dni Młodzieży pod hasłem "Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią" odbędą się w Krakowie i w Brzegach pod Wieliczką od 26 do 31 lipca; od 27 lipca będzie w nich uczestniczył Franciszek.

Na program ŚDM w Krakowie składają się tzw. "wydarzenia centralne", czyli Ceremonia Otwarcia i spotkania młodzieży z papieżem. Oprócz nich organizatorzy przygotowali szereg wydarzeń towarzyszących o charakterze duchowym i kulturalnym, takich jak: liturgie, katechezy, spotkania ze znanymi wspólnotami i ruchami religijnymi działającymi na całym świecie czy koncerty i przedstawienia.

Program wydarzeń dodatkowych możesz sprawdzić na portalu Stacja7. KLIKNIJ!


Więcej informacji o wydarzeniach związanych z ŚDM uzyskacie na stronie organizatora krakow2016.com.


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy