Reklama

Reklama

ŚDM: Większość pielgrzymów pozostała na noc w Brzegach

Po zakończonym w sobotę wieczorem czuwaniu modlitewnym młodzieży z papieżem Franciszkiem przeważająca część pielgrzymów pozostała w sektorach na terenie Campusu Misericordiae w Brzegach. W niedzielę rano papież odprawi tu mszę świętą kończącą ŚDM.

Część grup opuszcza Campus Misericordiae i wraca na kwatery, by tam spędzić noc i powrócić na niedzielną mszę św. z papieżem. W tym samym czasie do kampusu nadal zmierzali pielgrzymi, kursuje specjalnie wzmocniona komunikacja miejska dowożąca ich w miejsca, z których mogą wyruszyć pieszo. Jak informuje policja, przemarsz pielgrzymów odbywa się w płynnie.

"Nie odnotowano żadnych poważnych zdarzeń zagrażających pielgrzymom" - powiedział PAP rzecznik Centrum Medialnego Administracji Rządowej na czas ŚDM mł. insp. Mariusz Ciarka. W pojedynczych przypadkach służby badały pozostawione bez opieki bagaże. Policja apeluje do pielgrzymów, aby nie pozostawiali swych rzeczy bez opieki.

Reklama

Do poszczególnych sektorów w Campusie Miseriordiae prowadzą osobne drogi. Kto pomyli drogi, nie dotrze do swojego sektora. Osobne sektory przygotowano dla osób, które nie zarejestrowały się wcześniej u organizatorów ŚDM.

Po zakończeniu spotkania modlitewnego z udziałem papieża Franciszka w Campusie Misericordiae do 23.15 trwał koncert "Credo in Misericordiam Dei" ("Wierzę w Boże Miłosierdzie"). Młodzi bawili się w rytm tej muzyki, ale organizowali też swoje występy - szczególnie widać to wśród pielgrzymów z Ameryki Południowej. W innej części Campus Misericordiae na bębnach grali pielgrzymi z krajów afrykańskich. Część pielgrzymów szykuje się do snu, ale na większej części placu trwa feta.

Reklama

Reklama

Reklama