Reklama

Reklama

ŚDM w Krakowie. Pielgrzymi już goszczą w diecezjach

Polskie miasta i diecezje gotowe na rozpoczęcie Światowych Dni Młodzieży. Spotkanie młodych katolików z całego świata podzielono na dwa etapy: diecezjalny i centralny. Za tydzień przyjedzie do Polski papież. Zanim jednak pielgrzymi spotkają się z Franciszkiem w Krakowie, od dziś przez pięć dni, będą gośćmi w diecezjach w całym kraju.

Pielgrzymi do Polski przyjeżdżają od kilku dni, ale ich powitanie w parafiach zaplanowano na dziś wieczór. Dni w Diecezjach mają pomóc im odkryć Polskę i polski Kościół. To czas na spotkania z rówieśnikami i rodzinami, które ich goszczą, czas na modlitwę wycieczki, wizyty w muzeach i teatrach.

Z reguły w ramach tych kilku dni diecezje zaplanowały jedno lub kilka spotkań centralnych. W stolicy pierwszym z nich będzie wieczorny środowy koncert na placu Piłsudskiego. Wystąpi na nim dwustu artystów z całego świata.

Reklama

Podczas Dni w Diecezjach pielgrzymi będą mieli okazję odwiedzić niezwykłe miejsca i wziąć udział w wyjątkowych spotkaniach.

W jedynej na świecie parafii greckokatolickiej obrządku bizantyjsko-słowiańskiego w Kostomłotach na terenie diecezji siedleckiej, 23 lipca zaplanowano zebranie młodych katolików różnych obrządków: bizantyjsko-słowiańskiego, ukraińsko-bizantyńskiego, maronickiego, rzymskokatolickiego.

W sumie w Dniach w Diecezjach ma uczestniczyć około stu piętnastu tysięcy osób.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy