Reklama

Reklama

ŚDM: "Jedyne wyzwanie – sprawny powrót pielgrzymów z Błoń"

​Bezpieczny i sprawny powrót pielgrzymów z piątkowej Drogi Krzyżowej z papieżem Franciszkiem na Błoniach to największe zadanie służb zabezpieczających ŚDM. W ciągu dnia nie odnotowano poważniejszych zakłóceń czy zagrożeń. Zdaniem służb, powrót pielgrzymów odbywa się sprawnie.

Reklama

- Dzień upłynął bardzo spokojnie, w Wojewódzkim Centrum Zarządzania Kryzysowego nie odnotowano żadnych istotnych zakłóceń - powiedział rzecznik wojewody małopolskiego Krzysztof Marcinkiewicz.

Reklama

Jak dodał, wyzwaniem będzie sprawny transport pielgrzymów z uroczystości na Błoniach. - Ważne jest to, że kolej zwiększyła przepustowość swoich składów, a PKP PLK stara się jak najszybciej puszczać pociągi, tak aby nie stały za długo przy peronach - powiedział rzecznik. Sprawnie działa także krakowska komunikacja miejska. Poprzedniej doby w ciągu 4 godzin skorzystało z niej 600 tys. osób.

- Służby państwowe nie odnotowały żadnych niebezpiecznych zdarzeń, także opuszczanie przez pielgrzymów Krakowa odbywa się sprawnie. Jest bardzo tłoczno, ale ludzie idą swobodnie i nie ma zatorów. Tłok robi się w centrum miasta - powiedział rzecznik Centrum Medialnego Administracji Rządowej Mariusz Ciarka.

Na Krakowskich Błoniach zakończyła się w piątek wieczorem Droga Krzyżowa z papieżem Franciszkiem, według organizatorów uczestniczyło w niej ok. 800 tys. osób. Pielgrzymi wypełnili centrum miasta. Wieczorem policja zamknęła na jakiś czas wejście na Rynek z powodu tłoku.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje