Reklama

Reklama

Pielgrzymi z Iraku mają we wtorek wylecieć z Krakowa do Turcji

178 Irakijczyków, którzy w poniedziałek po zakończeniu Światowych Dni Młodzieży mieli problemy z wylotem z Krakowa do Turcji, odlecą we wtorek po południu - poinformowała Monika Pabisek z Kraków Airport.

Według niej przewoźnik, który w poniedziałek miał realizować dwa loty z pielgrzymami z Krakowa do Dalamanu w Turcji - ukraińska linia lotnicza Black Sea Airlines zmieniła plan przylotu samolotu na dzień następny. Odloty planowane są na godziny 13:30 i 15:40.

Dodała, że w poniedziałek odprawieni pasażerowie zostali poinformowani o odwołaniu lotu, a następnie przeprowadzeni do strefy ogólnodostępnej terminalu. Wszyscy pasażerowie posiadają ważne zezwolenia na pobyt w Polsce. Zarządzający lotniskiem zwrócił się z prośbą do Centrum Operacyjnego Wojewody z prośbą o zorganizowanie noclegu pasażerom oraz przekazał informację organizatorowi ŚDM.

Reklama

Rzecznik wojewody małopolskiego Krzysztof Marcinkiewicz poinformował PAP, że wojewoda małopolski przy wsparciu straży pożarnej zorganizował jedzenie i picie dla pielgrzymów. Wysłał też na lotnisko autokary, które późnym wieczorem odwiozły ich na nocleg do Centrum Jana Pawła II w Krakowie. 

Reklama

Reklama

Reklama