Reklama

Reklama

Papież pozdrowił młodzież przygotowującą się do spotkania w Krakowie

Papież Franciszek przypomniał podczas mszy w Watykanie w Niedzielę Palmową, która jest też Dniem Młodzieży, że jego ogólnoświatowe obchody w 2016 r. odbędą się w Krakowie. Franciszek modlił się też za ofiary katastrofy samolotu w Alpach, w której zginęło 150 osób.

Zwracając się do wiernych na zakończenie mszy na placu Świętego Piotra, przed modlitwą Anioł Pański Franciszek pozdrowił młodzież, przygotowującą się w swoich diecezjach do przyszłorocznych Światowych Dni Młodzieży.

- Drodzy młodzi, zachęcam was do kontynuowania waszej drogi, zarówno w diecezjach, jak i w pielgrzymce poprzez kontynenty, która zaprowadzi was w przyszłym roku do Krakowa, ojczyzny świętego Jana Pawła II, inicjatora Światowych Dni Młodzieży - powiedział papież. W tym roku Dzień Młodzieży na szczeblu diecezjalnym obchodzony jest po raz 30.

Reklama

Franciszek przypomniał hasło zlotu w Polsce z Ewangelii świętego Mateusza: "Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią". Hasło to - mówił - "dobrze współgra z Rokiem Świętym Miłosierdzia". Rozpocznie się on z inicjatywy papieża 8 grudnia.

Franciszek wezwał młodzież: "Pozwólcie się napełnić czułością Ojca, by ją szerzyć wokół was".

Następnie modlił się za ofiary wtorkowej katastrofy we francuskich Alpach, w której zginęło 150 osób. Przypomniał, że była wśród nich grupa niemieckich uczniów.

Uroczystą mszę na udekorowanym placu Świętego Piotra, w której uczestniczyło 70 tysięcy ludzi, poprzedziła procesja.

W homilii Franciszek przywołał słowa o uniżeniu i pokorze Jezusa z Listu do Filipian: "uniżył samego siebie". "To słowo - podkreślił - objawia nam styl Boga i chrześcijanina: pokorę".

Papież przyznał: "Ten styl nigdy nie przestanie nas zaskakiwać i rodzić problemy: nigdy nie możemy przywyknąć do Boga pokornego".

Położył nacisk na to, że w Wielkim Tygodniu wierzący pójdą drogą upokorzenia Jezusa; w ten sposób nawiązał do czytanych w tych dniach fragmentów Ewangelii o męce Jezusa.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy