Reklama

Reklama

MSZ uruchomiło tymczasowe punkty wizowe dla uczestników ŚDM

Ministerstwo Spraw Zagranicznych uruchomiło tymczasowe punkty wizowe dla uczestników Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w Polsce pod koniec lipca. Na razie działają placówki w Manili na Filipinach i w Quito w Ekwadorze. Za niespełna tydzień ma zostać otwarty punkt w Santo Domingo na Dominikanie.

MSZ podjęło decyzję o uruchomieniu takich placówek w krajach, w których nie ma polskiego urzędu konsularnego, a z których spodziewana jest duża liczba pielgrzymów na Światowe Dni Młodzieży. Punkty w Manili i Quito mają działać do 18 lipca, a w Santo Domingo - od 11 maja do 19 lipca. 

Reklama

W pozostałych państwach, w których Polska nie ma swoich placówek, wiz będą udzielać zarówno urzędy konsularne państw strefy Schengen, z którymi Polska podpisała stałe umowy o reprezentacji - Czech, Holandii, Szwajcarii i Szwecji, a także państw, do których zwrócono się o udzielenie pomocy wizowej w ramach przygotowań do ŚDM, czyli Francji, Niemiec, Belgii, Norwegii, Portugalii i Włoch.

Ministerstwo uruchomiło też stronę internetową dedykowaną Światowym Dniom Młodzieży, na której znaleźć można szczegółowe informacje na temat procedury wizowej dla pielgrzymów. Więcej na ten temat TUTAJ.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy